W jaki rodzaj alarmu można wyposażyć wykończony dom i w jaki sposób nim zarządzać zdalnie?

Montaż systemu alarmowego w istniejącym już domu kojarzy nam się z kuciem ścian i kładzeniem okablowania pod urządzenia. Jeśli akurat nie planujemy remontu, tego typu prace mogą być również źródłem dodatkowych kosztów związanych z przywróceniem stanu pierwotnego. To z kolei nie zawsze jest łatwe, często np. nie mamy możliwości dokupienia identycznej tapety lub farby, gdyż nie pamiętamy, jakiego była producenta. Jest na to jednak idealna rada – skorzystanie z instalacji bezprzewodowych i hybrydowych. Pozwalają one na zaprojektowanie w pełni funkcjonalnego systemu, gwarantującego wysoki poziom bezpieczeństwa bez konieczności ingerowania w wystrój. Na rynku dostępnych jest kilka tego typu rozwiązań, pamiętajmy jednak o tym, aby wybierać urządzenia, które są nie tylko ładne (chociaż, oczywiście, wygląd też jest istotny), lecz przede wszystkim spełniają odpowiednie europejskie normy. Ich założenia mają bowiem na celu zapewnienie prawidłowego działania każdego elementu alarmu, a mówimy przecież o bezpieczeństwie nie tylko mienia, ale i domowników. Wybierajmy więc producentów oferujących pełną gamę urządzeń umożliwiających stworzenie systemu, który funkcjonalnie będzie spełniał wszystkie potrzeby użytkowników. Bardzo istotna jest również kwestia metod codziennego sterowania alarmem, jakie są dostępne w ramach danego systemu. Lokalnie mogą to być nowoczesne manipulatory dotykowe, które oferują technologię znaną ze smartfonów i tabletów. Ich obsługa jest prosta, intuicyjna i przyjemna również dla dzieci i osób starszych.

instalacje alarmowe
instalacje alarmowe

W dzisiejszych czasach koniecznością jest również opcja zdalnego sterowania z dowolnego miejsca na świecie dzięki specjalnym aplikacjom. Za ich pośrednictwem możemy np. sprawdzić stan alarmu i upewnić się, że nasze mieszkanie jest bezpieczne. Co więcej, w ten sam sposób możemy także zdalnie zarządzać automatyką domową, np. przełączyć ogrzewanie w tryb komfortowy czy też włączyć zraszacze ogrodowe. Sterowanie inteligentnym systemem alarmowym jest także możliwe z poziomu komputera – za pośrednictwem wirtualnego manipulatora.

Jak widać, funkcjonalność alarmu domowego może być bardzo szeroka i fakt, że system ma być zainstalowany w już istniejącym budynku, nie przeszkadza w doborze idealnie dopasowanego rozwiązania.

Reklama: Architekt Kraków

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Bezpieczeństwo podczas korzystania z uszkodzonych elektronarzędzi.

Elektronarzędzia są nieodłącznym elementem pracy w wielu branżach, ale jakie ryzyko niesie…