Aminokwasy są niezbędnym elementem suplementacji, w trakcie wzmożonego wysiłku fizycznego. Ich właściwości znacznie przyspieszają regenerację mięśni i zapobiegają powstawaniu zakwasów. Stanowią one znaczną część tkanki mięśniowej. Aminokwasy białkowe wchłaniają się do organizmu znacznie szybciej, co powoduje, że są znacznie skuteczniejsze od tradycyjnych odżywek białkowych.  Jakie więc wybrać ?

Aminokwasy
Aminokwasy

Tanie aminokwasy

Poszukując aminokwasów, które są najbardziej ekonomiczne i jednocześnie wydajne, należy dobrze przejrzeć oferty sklepów z suplementami. Pozornie tanie rozwiązanie, może być niższej jakości, bądź opakowanie jest po prostu mniejsze. Jednym z najtańszych rozwiązań są kapsułki. Wiele firm oferuje je w opakowaniach 30-60 tabletek. Wysoka koncentracja BCAA zapewnia szybki przyrost tkanki mięśniowej. Dodatkowo przeważnie występują one z dodatkiem L-Glutaminy, która zwiększa wydolność podczas ćwiczeń. Kolejnym preparatem są tzw. shoty czyli skoncentrowane do około 30ml płyny, które należy rozpuścić w większej zawartości wody. Są one równie skuteczne jednak wielkość opakowania nie wystarcza na długo.

Kiedy naszym priorytetem jest korzystanie z dobrych aminokwasów należy szukać tych w formule proszku. Są one znacznie droższe jednak bardziej wydajne. Obecnie na rynku dostępne są największe opakowania ważące około 1 kg.

W trakcie ćwiczeń suplementacja aminokwasami jest niezbędna. Dzięki nim przyspieszane są procesy anaboliczne a zatrzymywane kataboliczne. Wszystko to sprawia, że nasz organizm osiąga znacznie lepszą wydolność i co najważniejsze szybszy przyrost tkanki mięśniowej. W odróżnieniu do odżywek białkowych dobre aminokwasy nie są poddawane procesu trawienia trafiając wprost do mięśni budując ich strukturę.

 

Reklama: https://olimpsport.com/pl/produkty-42/odzywki-i-suplementy-130/aminokwasy-53

 

Aminokwasy zaleca się przyjmować raz dziennie tuż  po ukończeniu treningu. Pozwala to na lepszą wchłanialność w momencie, w  którym mięśnie są najbardziej nadwyrężone i potrzebują  uzupełnienia.  W zależności od preferencji każdy może wybrać kapsułki, shoty, lub proszek do przyrządzenia w wodzie.

 

Klaudia Wilczek

 

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport i Turystyka

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Dlaczego ludzie tak chętnie decydują się na rynek pierwotny?

Dlaczego ludzie tak chętnie decydują się na rynek pierwotny? Dlaczego domy na sprzedaż Dob…