Aminokwasy są niezbędnym elementem suplementacji, w trakcie wzmożonego wysiłku fizycznego. Ich właściwości znacznie przyspieszają regenerację mięśni i zapobiegają powstawaniu zakwasów. Stanowią one znaczną część tkanki mięśniowej. Aminokwasy białkowe wchłaniają się do organizmu znacznie szybciej, co powoduje, że są znacznie skuteczniejsze od tradycyjnych odżywek białkowych.  Jakie więc wybrać ?

Aminokwasy
Aminokwasy

Tanie aminokwasy

Poszukując aminokwasów, które są najbardziej ekonomiczne i jednocześnie wydajne, należy dobrze przejrzeć oferty sklepów z suplementami. Pozornie tanie rozwiązanie, może być niższej jakości, bądź opakowanie jest po prostu mniejsze. Jednym z najtańszych rozwiązań są kapsułki. Wiele firm oferuje je w opakowaniach 30-60 tabletek. Wysoka koncentracja BCAA zapewnia szybki przyrost tkanki mięśniowej. Dodatkowo przeważnie występują one z dodatkiem L-Glutaminy, która zwiększa wydolność podczas ćwiczeń. Kolejnym preparatem są tzw. shoty czyli skoncentrowane do około 30ml płyny, które należy rozpuścić w większej zawartości wody. Są one równie skuteczne jednak wielkość opakowania nie wystarcza na długo.

Kiedy naszym priorytetem jest korzystanie z dobrych aminokwasów należy szukać tych w formule proszku. Są one znacznie droższe jednak bardziej wydajne. Obecnie na rynku dostępne są największe opakowania ważące około 1 kg.

W trakcie ćwiczeń suplementacja aminokwasami jest niezbędna. Dzięki nim przyspieszane są procesy anaboliczne a zatrzymywane kataboliczne. Wszystko to sprawia, że nasz organizm osiąga znacznie lepszą wydolność i co najważniejsze szybszy przyrost tkanki mięśniowej. W odróżnieniu do odżywek białkowych dobre aminokwasy nie są poddawane procesu trawienia trafiając wprost do mięśni budując ich strukturę.

 

Aminokwasy zaleca się przyjmować raz dziennie tuż  po ukończeniu treningu. Pozwala to na lepszą wchłanialność w momencie, w  którym mięśnie są najbardziej nadwyrężone i potrzebują  uzupełnienia.  W zależności od preferencji każdy może wybrać kapsułki, shoty, lub proszek do przyrządzenia w wodzie.

 

Klaudia Wilczek

 

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport i Turystyka

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gumki do włosów – ozdoby do włosów

Ozdoby do włosów to nieodzowny element, każdej dziewczynki. Piękne, barwne, a czasem i baj…