Gry komputerowe Sprawdzanie, czy komputer umożliwi płynną grę

Internetowa usługa Can You RUN It pozwala sprawdzić, czy nasz desktop lub notebook poradzi sobie z najnowszymi grami. Narzędzie analizuje w tym celu kartę graficzną, procesor oraz pamięć operacyjną komputera. Aby rozpocząć test, otwórzmy stronę systemrequirementslab.com i wprowadźmy w polu »Search fora gamę® tytuł gry, w którą chcielibyśmy zagrać, np. League of Legends czy Watch Dogs 2. Kliknijmy przycisk »Can You RUN It«. Teraz mamy do wyboru trzy opcje: możemy przeprowadzić test za pomocą pletu Java (»Begin Detection«), pobrać program testujący (»Desktop App«) albo po prostu przejrzeć wymagania sprzętowe gry. Najwygodniejsza jest pierwsza możliwość, wobec tego kliknijmy odpowiedni przycisk. Pamiętajmy, że do uruchomienia apletu potrzebujemy najnowszej wersji oprogramowania Java – pobierzmy ją wcześniej ze strony java.com i zainstalujmy.

Kiedy na ekranie pojawi się komunikat ostrzegawczy, zgódźmy się na uruchomienie apletu Java. Automatycznie rozpocznie się proces testowania, podczas którego nie należy instalować żadnych nowych programów. Na koniec Can you RUN It wyświetli wyniki w nowej karcie przeglądarki. Parametry naszego komputera zostaną porównane z wymaganiami minimalnymi (»Minimum«) i zalecanymi (»Recommended«) gry. Chcąc bawić się swobodnie i licząc na płynny obraz, kierujmy się tymi drugimi. W sekcji »Video Card« znajdziemy informacje o karcie graficznej komputera.

Smartfony Ponowne uruchamianie zawieszonego smartfonu Sony Xperia Z

Kiedy Xperia Z odmawia pracy, zwykle trzeba ją zrestartować, żeby przywrócić ją do życia. Ponieważ akumulator smartfonu jest niewymienny, nie możemy w tym celu wyjąć go i włożyć ponownie – zamiast tego musimy wcisnąć odpowiednią kombinację przycisków. Przytrzymajmy jednocześnie klawisze »Głośniej« (górny koniec regulatora głośności) oraz włącznik przez około 5 sekund, aż telefon krótko zawibruje. Puśćmy klawisze i poczekajmy, aż system uruchomi się ponownie.

Wspomniana kombinacja przycisków powinna działać w każdych warunków. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie udaje nam się w ten sposób wymusić ponownego uruchomienia smartfonu, pozostaje nam poczekać, aż akumulator całkowicie się rozładuje. Później podłączmy urządzenie do ładowarki i sprawdźmy, czy włącza się i wszystkie funkcje działają poprawnie. Jeśli nie, oddajmy je do serwisu. Demontaż akumulatora Xperii Z wymaga dużych umiejętności technicznych, a dodatkowo powoduje utratę gwarancji, dlatego lepiej zdać się na zawodowców.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przewodnik po nowych technologiach w wypożyczanym sprzęcie budowlanym: Jak nowinki techniczne wpływają na efektywność pracy

Postęp technologiczny nieustannie zmienia oblicze branży budowlanej, wprowadzając innowacj…