Dom Po godzinach Azotyn Sodu

Azotyn Sodu

3 min odczyt
0
0
22

Czym jest Azotyn Sodu?

Azotyn sodu to związek chemiczny stosowany jako środek konserwujący żywność i utrwalacz koloru. Służy również do peklowania mięsa.

Azotyn sodu był używany jako środek konserwujący żywność od początku XIX wieku, kiedy został odkryty przez francuskiego chemika Louisa-Nicolasa Vauquelina. Azotyn sodu zapobiega namnażaniu się bakterii w żywności i można go znaleźć w następujących produktach: bekonie, szynce, hot-dogach, wędlinach, kotletach mielonych, pepperoni, produktach drobiowych i kiełbasach.

 

Centro Chem – Sklep z Azotynem sodu

Azotyn sodu jest stosowany nie tylko jako środek konserwujący, ale także jako dodatek do peklowania mięsa. Azotan sodu w soli reaguje z mioglobiną (znajdującą się w tkance mięśniowej), tworząc tlenek azotu, który zabija bakterie w kontakcie. Ta reakcja nadaje również mięsu różowy kolor i zapobiega brązowieniu pod wpływem tlenu lub światła.

Jak działa Azotyn Sodu i jak jest stosowany w leczeniu alkoholizmu i narkomanii

Ta sekcja zawiera ogólny przegląd tego, jak działa azotyn sodu i jak jest stosowany w leczeniu alkoholizmu i narkomanii.

Azotyn sodu to związek chemiczny, który można znaleźć w mięsie i warzywach. Stosowany jest również jako dodatek do peklowania mięs. Azotan sodu jest od wielu lat stosowany w leczeniu alkoholizmu i narkomanii. Czyni to poprzez zapobieganie tworzeniu się enzymu dehydrogenazy aldehydu octowego, który rozkłada alkohol w organizmie, utrudniając w ten sposób odurzenie.

Możliwości leczenia Azotynem Sodu – skutki uboczne

Azoterapia to nowa terapia stosowana w leczeniu raka. Jest to forma immunoterapii, w której pacjentowi podaje się zastrzyk z azotynu sodu. Wykazano, że to leczenie zwiększa odpowiedź układu odpornościowego na komórki rakowe.

Skutki uboczne azoterapii nie są jeszcze znane, ponieważ była ona stosowana w badaniach klinicznych przez krótki okres czasu. Można jednak spekulować, że te skutki uboczne będą podobne do skutków innych metod leczenia raka, takich jak chemioterapia i radioterapia.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kompletny przewodnik po wyborze najlepszego przedszkola

Dlaczego warto wybrać dobre przedszkole? Jak przekonać szkołę do przyjęcia dziecka do prze…