Dom Zdrowie i Uroda Co jeśli nie polubię swojego tatuażu?

Co jeśli nie polubię swojego tatuażu?

3 min odczyt
0
0
717

Najpierw w pełni zbadaj studio i samego tatuażystę. Zastanów się nad tymczasowym transferem lub nawet tatuażem z henny, aby pomóc Ci podjąć decyzję.

Z czasem tatuaż może wyblaknąć w zależności od rodzaju użytego tuszu, a także tego, jak się nim opiekujesz. Jeśli jednak jesteś przekonany, że nie chcesz już swojego tatuażu, masz kilka opcji. Sprawdź: Studio tatuażu Bydgoszcz

Nie są znane żadne regulowane kremy do usuwania tatuaży. Działają głównie w celu wybielenia, wypalenia lub zdzierania warstwy skóry za pomocą aktywnego składnika chemicznego, takiego jak hydrochinon lub kwas trichlorooctowy. Problem w tym, że te produkty nie wnikają w skórę właściwą, czyli tam, gdzie znajdują się bloki tuszu do tatuażu. W najlepszym przypadku obszar może być rozjaśniony, ale w najgorszym skóra może być poparzona lub podrażniona, co może prowadzić do infekcji lub trwałych blizn.

Lepszą opcją jest rozważenie laserowego usuwania tatuażu. Będziesz musiał odczekać co najmniej osiem tygodni, aż tatuaż zostanie w pełni wygojony, po czym możesz wykonać pierwszy zabieg (w zależności od przydatności). Upewnij się, że znajdziesz zatwierdzonego technika laserowego, który jest w pełni przeszkolony w zakresie wykonywania zabiegów laserowych. Nie skupiaj się tylko na cenie – pamiętaj, że niektóre maszyny laserowe można tanio kupić w internecie. Korzystają z nich miejsca oferujące najtańsze ceny. Powiedzenie, że dostajesz to, za co płacisz, jest tutaj absolutnie poprawne. Najlepsze maszyny kosztują około miliona złotych, a najtańsze można kupić za 20000 złotych. Na pewno chcesz uniknąć maszyn, których producenta nie można zidentyfikować.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Minimalizm w aranżacji wnętrz – modny trend czy trwałe rozwiązanie?

Współczesne podejście do aranżacji wnętrz wyraźnie ewoluuje, a jednym z dominujących trend…