Dom Bez kategorii Czy warto kupić sprzęt refabrykowany?

Czy warto kupić sprzęt refabrykowany?

3 min odczyt
0
0
1,133

Jeśli kiedykolwiek tęsknie spoglądałeś na wysokiej klasy laptopy od dużych producentów, ale odrzucała Cię cena, to warto rozważyć zakup sprzętu refabrykowanego. 

Te same wysokiej klasy modele co na sklepowych półkach, wkrótce pojawią się na odnowionym rynku za znacznie niższą cenę. Spójrz jakie refabrykowane laptopy są dziś na rynku i będziesz zaskoczony – regularnie zobaczysz ceny o 30% – 40% niż te na sklepowych półkach. Warto więc sprawdzić HP Elitebook 840 G5.

Dlaczego zakup odnowionego może być mądrym wyborem? Nic nie traci na wartości szybciej niż nowy sprzęt IT. Gdy tylko pudełko zostanie otwarte i wyrzucone, a plomby zostaną zerwane, rzeczywista wartość przedmiotu automatycznie spada. Tak więc czy warto zawsze płacić tę wygórowaną cenę?

Czasami jest to kwestia prestiżu. Duże korporacje muszą wyposażyć swoich dyrektorów w sali konferencyjnej w najnowsze modele, więc duże ilości całkiem nowych laptopów z wyższej półki trafia do refabrykacji. Firmy zajmujące się odnawianiem sprzętów kupują te urządzenia w dużych ilościach, dzięki czemu mogą sprzedać flagowe modele z zeszłego roku za połowę pierwotnej ceny.

Nie powinniśmy mieć obaw co do wydajności, ponieważ cykle życia komponentów są obecnie znacznie dłuższe. W praktyce oznacza to, że nie ma ogromnej różnicy w wydajności między obecną specyfikacją a sprzed roku. Jednak w przypadku laptopów korporacyjnych o wyższej specyfikacji niż modele detaliczne, jeśli przeprowadzasz aktualizację z naprawdę starego modelu, przekonasz się, że odnowiony laptop wysokiej klasy może znacznie ułatwić życie i przynieść wiele dobrego – taki przeskok np. z procesora i3 na i7.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Bez kategorii

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Osocze bogatopłytkowe: Klucz do personalizowanej terapii

W dzisiejszych czasach medycyna coraz częściej odchodzi od podejścia „jeden rozmiar …