Producenci różnego rodzaju podłoża ścigają się w tworzeniu coraz to przyjemniejszych w dotyku i trwalszych podłóg. Przy wykorzystaniu takich surowców jak żywica poliuretanowa czy epoksydowa, stworzono kamienny dywan. Czym jest to podłoże i jak się charakteryzuje? W jakich powierzchniach można go wykorzystać? Na te wszystkie pytania, odpowiedzi znajdą Państwo w poniższym artykule!

Kamienny dywan jest specyficznym tworzywem – przypomina on kamień, jest twardy i przy przyłożeniu do niego ręki czuć kształt każdego kawałeczka powierzchni. Różnica między kamieniem, a kamiennym dywanem tkwi w tym, że każdy kamyczek jest bardzo mały i zaokrąglony, dzięki czemu w dotyku jest przyjemny dla skóry. Żywica poliuretanowa, która jest jednym z głównych surowców, wykorzystywanych w produkcji kamiennych dywanów nadaje kamyczkom dodatkową gładkość, co sprawia jeszcze milsze wrażenie w kontakcie ze skórą, a także zapobiega możliwości pośliźnięcia się.

Podłoże to charakteryzuje się bardzo przyjemnym dla oka designem, gwarantującym nowoczesny wygląd, dużą twardością, sporą odpornością na warunki atmosferyczne (w przypadku, gdy jest położony na zewnątrz) i uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia. Technologię kamiennego dywanu wykonuje się zarówno do powierzchni wewnętrznych – w ścianach i podłogach zarówno pokoju jadalnego czy łazienki, jak i do powierzchni zewnętrznych – na tarasach, balkonach czy schodach wejściowych. Coraz częściej stosuje się go również na przydomowych ogródkach czy wjazdach do nich – kamienny dywan z sukcesem staje się zamiennikiem dla kostki brukowej.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gumki do włosów – ozdoby do włosów

Ozdoby do włosów to nieodzowny element, każdej dziewczynki. Piękne, barwne, a czasem i baj…