Naczynia krwionośne odgrywają w ludzkim organizmie bardzo znaczącą rolę. By funkcjonować poprawnie muszą być mocne i elastyczne. Nie służy im siedzący tryb życia, brak ruchu czy nieodpowiednia dieta, nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu i inne nałogi. Od zniwelowania tych czynników powinniśmy zaczął poprawę kondycji naczyń krwionośnych.

Jeśli prowadzimy siedzący tryb życia, mamy pracę, która wymaga od nas wielu godzin przed monitorem komputera to postarajmy się wygospodarować choć godzinę dziennie na spacer, zajęcia ruchowe, przesiądźmy się na rower lub pieszą wędrówkę. W trakcie pracy należy pamiętać o częstych krótkich przerwach, podczas których ważne jest „rozprostowanie kości”, można również wykonać kilka ćwiczeń.

Dla wzmocnienia naczyń krwionośnych ważne jest prawidłowa dieta, bogata w witaminę K (która odpowiada za proces krzepnięcia krwi) i witaminę C (wpływającą na syntezę kolagenu). By zapobiec powstawania obrzęków niezbędna jest także diosmina i rutyna, która dodatkowo chroni naczynka przed uszkodzeniami.

Kolejnym aspektem w poprawieniu kondycji naczyń krwionośnych jest ich odpowiednia suplementacja. Naprzeciw wymaganiom wychodzi tutaj marka Olimp Labs z produktem Gold Omega 3. Jest to suplement diety, który zawiera kwasy tłuszczone omega-3, przyczyniając się tym samym do utrzymania prawidłowej pracy serca, właściwego poziomu trójglicerydów, wspomaga prawidłowe ciśnienie krwi, poprawia funkcjonowanie mózgu i zdolność prawidłowego widzenia.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gumki do włosów – ozdoby do włosów

Ozdoby do włosów to nieodzowny element, każdej dziewczynki. Piękne, barwne, a czasem i baj…