Chociaż drukarnia we współczesnym świecie wydaje się swojego rodzaju przeżytkiem, nadal powszechnie – czasami nawet nie zdając sobie z tego sprawy – korzystamy z jej usług. Jeszcze kilka lat temu drukarnia kojarzyła nam się wyłącznie z drukiem na papierze – drukowaniem książek, czasopism, notatek na uczelnie czy pracy magisterskiej. Obecnie w drukarni powstają wszelkiego rodzaju gadżety reklamowe, kubki, ubrania, smycze, pendrive’y, płyty i ogólnie wszystko to, co można zadrukować.

 

Druk cyfrowy
Druk cyfrowy

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy to jeden z popularniejszych rodzajów druku. Druk ten przeznaczony jest to niewielkich nakładów. Mimo iż jest bardzo szybki, jest jednocześnie stosunkowo drogi. Przy druku offsetowym nie jest wymagane przygotowanie matrycy drukarskiej, wydruk odbywa się bowiem bezpośrednio z pliku PDF. Druk cyfrowy charakteryzuje się doskonałą jakością – niemal tak samo dobrą jak w przypadku druk offsetowego.

 

Druk offsetowy

Druk offsetowy jest równie popularny co druk cyfrowy. Niestety, nie jest on taki prosty jak może się wydawać. Do druku offsetowego niezbędne jest przygotowanie specjalnej kliszy, a także naświetlenie matrycy. Co więcej, wydruk każdego koloru odbywa się osobno. Produkcja offsetowa trwa stosunkowo długo. Jest to nieco tańszy rodzaj druku, ale tylko w przypadku większego nakładu. Tak długie przygotowanie do druku sprawia, że drukarnie nie chcą drukować pojedynczych egzemplarzy czy zleceń.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Historyczne zabudowa Zamościa

    Obszar Starego Miasta w Zamościu znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa obejmuje …
  • Adwokat – ile zarabia?

    Zawód adwokata jest bardzo prestiżowy, ciekawy i kojarzy się z dużymi zarobkami, dlatego c…
  • Wykładziny Rzeszów

    Jeden z ważniejszych elementów w mieszkaniu – podłoga. Jaką wykładzinę zakupić? Nie …
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Styl skandynawski – jakie lampy będą odpowiednie?

Jest naprawdę wiele osób, które urządzają swoje salony w stylu skandynawskim. Aranżując to…