Kładąc posadzę żywiczną pamiętać trzeba, że każda jej warstwa musi dokładnie wyschnąć, a następnie utwardzić się. Dlatego realizacja to często nawet 5 – 6 prób. Dodatkowo pamiętać trzeba, że każda warstwa posadzki żywicznej układana jest w każdy kolejny dzień. Wszystko to ma swoje znaczenie, a konkretnie ma to wpływ na koszt położenia posadzki żywicznej.

Czas realizacji posadzki żywicznej

Koszt położenia posadzki żywicznej uzależniony jest między innymi pod wielkości powierzchni. Im jest ona większa, tym cena za metr kwadratowy spada. Na koszt wpływa także czas realizacji. I tu zastosować można dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest zastosowanie preparatów metakrylowych. Schnie on dość szybko, a zatem nie trzeba czekać dużo czasu z położeniem kolejnej warstwy. Drugie rozwiązanie do zastosowanie epoksydów lub poliuretanów. Te schną dłużej, a zatem czas całej realizacji jest nieco dłuższy. Położenie posadzki żywicznej na powierzchni 100 m2 przy wykorzystaniu preparatów metakrylowych trwać może ok. 2 dni. Natomiast przy użyciu epoksydów lub poliuretanów nawet ok. tygodnia. Zastosowany materiał będzie zatem miał wpływ na koszty robocizny.

Koszt ułożenia posadzki żywicznej

Zwykle koszt położenia 1 m2 posadzki żywicznej waha się między 100 a 300 zł. Wszystko zależy od wielkości powierzchni, na której posadzka ma zostać położona, od zastosowanych materiałów (żywica, wypełniacze, materiały dekoracyjne) oraz od grubości posadzki. Pamiętać jednak trzeba, że cena nie powinna być głównym kryterium. Najważniejsza jest jakość wykonania. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór doświadczonego wykonawcy. Można mieć wówczas pewność, że niezależnie od ceny, praca wykonana zostanie w pełni profesjonalnie.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przewodnik po nowych technologiach w wypożyczanym sprzęcie budowlanym: Jak nowinki techniczne wpływają na efektywność pracy

Postęp technologiczny nieustannie zmienia oblicze branży budowlanej, wprowadzając innowacj…