Dom Aktualności Inteligentne mapy pomagają leśnikom z Maine zarządzać „Magicznym Lasem”

Inteligentne mapy pomagają leśnikom z Maine zarządzać „Magicznym Lasem”

3 min odczyt
0
0
185

Drogi to kluczowy element zarządzania Siedmioma Wyspami. Jeśli zimą drogi będą nadal topnieć, konieczne będzie przyjęcie nowej praktyki utrzymania dróg. Desjardin wyjaśnił, jak wszystko się zmieniło. „W zimie moglibyśmy wyrównywać płaskie drogi buldożerami i polegać na śniegu, aby wygładzić tor” – powiedział. „Teraz musimy dodać żwir i rury, co rzadko robiliśmy 10 lat temu”. Aby się dostosować, Seven Islands wdraża technologię systemu informacji geograficznej (GIS) — w lesie i biurze — w celu monitorowania warunków drogowych i presji ekologicznej na drzewa

Reklama: http://geograf-geodezja.pl

Mapowanie, aby zrozumieć las

To wyjątkowe miejsce zawiera złożoną mieszankę drzew liściastych i iglastych, które nadają się do różnych praktyk pozyskiwania, a leśnicy naśladują naturalne wzorce zaburzeń lasów, aby zachować równowagę gatunkową. Maine jest bardzo wilgotne i pełne niesamowitej różnorodności gatunków, jest domem dla 32 rodzimych drzew i znajduje się w tak zwanym biomie lasu akadyjskiego. Świerk czerwony jest charakterystycznym gatunkiem lasu akadyjskiego w stanie Maine, mimo że sosna biała jest kultowym drzewem stanu. Inne ważne i rozpoznawalne gatunki drzew to brzoza, jodła balsamiczna, klon, osika, jesion i buk amerykański. Różnorodność terenu i produktów drzewnych sprawia, że każdy dzień jest interesujący dla leśnika z Siedmiu Wysp.

Leśnicy używają GIS do katalogowania tej pracy i kiedy prowadzą inwentaryzację drzew – mapowanie gatunków, wieku i jakości. Wszystkie te szczegóły odnoszą się do konkretnych produktów z drewna. Zadaniem leśnika jest zrównoważone zarządzanie każdym gatunkiem i upewnienie się, że popyt na konkretny produkt nie prowadzi do nadmiernego ścinania. Zadanie wymaga gruntownej znajomości lasu, a także umiejętności zobaczenia i skatalogowania każdego drzewostanu, przylegającego zbiorowiska drzew o podobnym składzie, wieku, wielkości i strukturze.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Minimalizm w aranżacji wnętrz – modny trend czy trwałe rozwiązanie?

Współczesne podejście do aranżacji wnętrz wyraźnie ewoluuje, a jednym z dominujących trend…