Szukanie pomysłu na dobry biznes może trwać nawet kilka miesięcy. Z całą pewnością trzeba znać się na wybranej przez siebie branży, aby móc odnieść w niej sukces. Dobrym wyborem będzie biuro rachunkowe, które świadczy usługi z zakresu prowadzenia ksiąg rachunkowych, przechowywania dowodów księgowych, prowadzenia wszelkich sprawozdań finansowych i ustalania wyników finansowych w firmach.

Jak założyć biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe musi zostać założone zgodnie z prawem, tak aby można było legalnie prowadzić ten biznes. Zwykle zakładana jest w tym przypadku jednoosobowa działalność gospodarcza. W takiej sytuacji trzeba złożyć następujące dokumenty:

  • formularz CEIDG-1,
  • wniosek rejestracyjny do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

W niektórych przypadkach wymaga się też wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, tyczy się to zwykle spółek handlowych. Najczęściej jednak inwestorzy decydują się na założenie biura rachunkowego w ramach prawa handlowego. Dobre biuro rachunkowe w Łodzi może nieść za sobą spore zyski finansowe, jednak trzeba przejść najpierw przez proces zakładania biura. Zdecydować można się na:

  • jednoosobową działalność gospodarczą,
  • spółkę cywilną,
  • spółkę z.o.o.

Każda osoba powinna przemyśleć dokładnie opcje, z których może skorzystać, dzięki czemu podejmie dla siebie najlepszą z możliwych decyzji. Decyzję można też skonsultować z doświadczonym prawnikiem.

Wybór formy opodatkowania

Przy zakładaniu biura rachunkowego trzeba też zdecydować się na odpowiednią formę opodatkowania. Można wybrać w takiej sytuacji:

  • opodatkowanie na zasadach ogólnych,
  • podatek liniowy.

Oczywiście po założeniu biura rachunkowego trzeba się też zająć zgłoszeniem działalności do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wypełnia się wtedy specjalny formularz ZUS ZFA. Zgłosić się do ubezpieczenia zdrowotnego oraz wszelkich ubezpieczeń społecznych można w ciągu 7 dni od założenia własnej działalności gospodarczej, więc nie warto zlekceważyć takiego obowiązku. Wypełnia się wtedy formularz ZUS ZUA lub też ZUS ZZA.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przewodnik po nowych technologiach w wypożyczanym sprzęcie budowlanym: Jak nowinki techniczne wpływają na efektywność pracy

Postęp technologiczny nieustannie zmienia oblicze branży budowlanej, wprowadzając innowacj…