Świat, w którym żyjemy z roku na rok wymaga od nas coraz więcej. Nieustanny pęd, nawał obowiązków, często również niedostateczna ilość snu. Wszystko to sprawia, że nasz organizm bardzo wyraźnie odczuwa konsekwencje naszego trybu życia. Oczywiste jest, że chcielibyśmy być jak najbardziej wydajni, poprawić pamięć, skupienie i koncentrację. Na szczęście matka natura pozostawiła nam moc, jaka drzemie w roślinach. Istnieje kilka suplementów, które doskonale usprawniają procesy umysłowe, pozwalają pracować wydajniej, wzmacniają naszą pamięć i poprawiają ogólne samopoczucie.

Jakie suplementy na pamięć i koncentrację – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy zwracać uwagę na składy i standaryzację danych suplementów. Istotne jest, by były to ekstrakty, a nie sproszkowane rośliny spakowane w kapsułkę. Jedynie ekstrakty działają skutecznie – należy o tym pamiętać przy wyborze suplementów. Dawkowanie zazwyczaj określone jest na opakowaniu, jednak sami musimy „wyczuć”, jaka dawka jest dla nas odpowiednia. Ekstrakty ziołowe najczęściej nie mają żadnych skutków ubocznych, zatem nie musimy obawiać się negatywnych konsekwencji ich stosowania.

Najbardziej skuteczne suplementy na pamięć i koncentrację

1. Bacopa Monnieri (Brahmi) – jest to ziele medycyny Ajurwedyjskiej zalecane w stanach wzmożonego wysiłku psychicznego. Wpływa korzystnie na układ nerwowy, poprawia pamięć i koncentrację, jak również redukuje stresy i obniża poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Przywraca harmonię i równowagę wewnętrzną, pozwala nam pracować i uczyć się zdecydowanie wydajniej, wspiera procesy odnowy i regeneracji komórek nerwowych i stabilizuje strukturę błon komórkowych.

2. Ginko Biloba (Miłorząb japoński) – jest to suplement, który poprawia krążenie mózgowe i obwodowe, przez co przyczynia się do polepszenia pamięci, poprawia zdolność koncentracji i podnosi ogólną wydajność organizmu.

Suplementy wytrzymałość fizyczna i psychiczna – one przyjdą Ci z pomocą, gdy Twój umysł i ciało odmawia posłuszeństwa. Efekty ich działania pojawiają się najczęściej już po kilku dniach – zatem nie ma konieczności długiego oczekiwania na efekty.

Komentarze
  • suplementy

    Białko na stawy czyli kalogen – czy rzeczywiście działa?

    Kolagen to najlepsze białko będące głównym składnikiem tkanki łącznej. To właśnie dzięki n…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute dla aktywnych: Gdzie znaleźć oferty na spontaniczne wakacje aktywne, takie jak wspinaczka górska czy nurkowanie

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, poszukiwanie spontanicznych ofert last minute na waka…