Samodzielne układanie kostki brukowej ma wiele zalet. W ten sposób możemy wpłynąć na najwyższą jakość wykonania oraz idealnie przenieść plany z wyobraźni na teren wokół domu. Nie jest to sztuka łatwa i do samodzielnego układania kostki powinniśmy się odpowiednio przygotować. Jak zatem samemu układać kostkę brukową ? Na co zwrócić uwagę ? Odpowiedzi na te pytania w dalszej części.

Przygotowanie terenu i narzędzi

Kostka brukowa
Kostka brukowa

Przed przystąpieniem do pracy powinniśmy przygotować pewne narzędzia. Choć nie jest ich wiele, to praca bez nich jest niemożliwa. Będzie to z pewnością gumowy młotek, linki do wyznaczania poziomu oraz obrębu i maszyna utwardzająca. Tą ostatnią możemy wynająć w specjalnych wypożyczalniach.

Pierwszą czynnością jest zaznaczenie terenu linkami, jaki chcemy pokryć kostką. Następnie należy wstępnie wyrównać teren. Po tej czynności powinniśmy ostatecznie ubić go maszyną, aby kostka miała solidną podstawę. Jeśli obawiamy się od wyrastanie trawy między kostkami, warto położyć folię zabezpieczającą i na niej układać bruk.

Układanie kostki brukowej

Ostatni element mógłby się wydawać najłatwiejszy, ale jest to nieco złudne. Kostka musi być położona bardzo starannie, co przy tylu elementach nie jest proste. Wzór, jaki chcemy uzyskać, powinniśmy zaplanować wcześniej. Ostatnim krokiem do pięknego traktu jest mozolne układanie. Należy rozpoczynać je od jednej strony i przechodzić w poprzek do drugiej krawędzi. Każdą kostkę trzeba ściśle przyłożyć do poprzedniej i umocować młotkiem gumowym. Jeśli producent nie ma w sprzedaży „połowy kostek” musimy wynająć też maszynę do cięcia kostki. To proste mechaniczne urządzenie, które działa jak gilotyna do papieru.

Gdzie kupić kostkę brukową ?

Jeśli samodzielnie zajmujemy się układaniem kostki, będziemy też musieli ją zakupić. Sprzedaż kostki brukowej odbywa się na szczęście w wielu miejscach takich jak markety budowlane, specjalistyczne sklepy czy sklepy internetowe. Te ostatnie są dobrym wyborem, gdyż prezentują szeroki wybór i atrakcyjne ceny. Aby znaleźć taki sklep w swojej okolicy, wystarczy wyszukać hasło „Kostka brukowa Rzeszów” i uzyskamy informacje, jakie firmy dostarczą nam kostkę.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przewodnik po nowych technologiach w wypożyczanym sprzęcie budowlanym: Jak nowinki techniczne wpływają na efektywność pracy

Postęp technologiczny nieustannie zmienia oblicze branży budowlanej, wprowadzając innowacj…