Szukając prostych rozwiązań w przedmiotach tworzących wnętrza, napotykamy na oferty wielu firm promujących styl skandynawski. Takie pomieszczenia cechują się jasnymi kolorami i małą ilością dodatkowych przedmiotów takich jak dekoracje i bibeloty. Ściany powinny być pomalowane jasnymi kolorami, tak by powiększyć wizualnie pomieszczenie. W tak przygotowanych wnętrzach można zaplanować, jakie meble i elementy dekoracyjne zostaną użyte. Podstawowym zadaniem kupującego jest dobór mebli, które będą bardzo proste w konstrukcji. Są to ażurowe konstrukcje z metalu lub drewna.

Meble loftowe
Meble loftowe

Jak dobrać funkcjonalne meble w stylu loft?

Producenci takich rozwiązań oferują różne rozwiązania przeznaczone do pomieszczeń mieszkalnych. Kombinacja materiałów pozwala na dopasowanie ich do każdego wnętrza. Meble loftowe powinny zapewnić przestrzeń do przechowywania przedmiotów tak, aby, jak najmniej rzeczy było pozostawione na widoku. Ułatwiają to regały złożone z metalowej konstrukcji, w której umieszczane są drewniane skrzynki. Rozwinięciem tej koncepcji projektowej są meble z używanych desek. Nadaje to pomieszczeniu ciekawego wyglądu przez dodanie wielokolorowych detali. Do tego możemy użyć skrzyń lub stołów z pojemnikami pod blatem. Również inne meble mogą być dobierane pod względem funkcjonalności i prostej formy.

Meble loftowe
Meble loftowe

Co dają meble ażurowe we wnętrzach?

Takie meble mogą być wykonane z masywnych elementów, mimo to jednak dzięki przemyślanej konstrukcji będą wyglądały delikatnie i pozwolą na optyczne powiększenie przestrzeni. Uzyskać to można dzięki prostym geometrycznym kształtom. Połączenia różnych struktur i materiałów nie przytłaczają swoją bryłą. Producenci często zastępują jeden główny element podtrzymujący konstrukcje kilkoma mniejszymi ustawionymi pod różnym kątem. Daje to bardzo ciekawy efekt. Niezależnie jak mieszkamy, takie meble mogą być ciekawym akcentem i dekoracją. W zależności od zastosowania mogą być tłem dla innych dekoracji lub ciekawym akcentem stylistycznym w mieszkaniu, lub biurze dla osób ceniących indywidualne podejście do estetyki.

Rafał Pliszka

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przewodnik po nowych technologiach w wypożyczanym sprzęcie budowlanym: Jak nowinki techniczne wpływają na efektywność pracy

Postęp technologiczny nieustannie zmienia oblicze branży budowlanej, wprowadzając innowacj…