Obecnie mówi się, że pracy nie ma. Wiele osób narzeka, że znalezienie zatrudnienia w ich miejscu zamieszkania to byłby prawie cud. Z drugiej strony „atakują” nas glosy bardziej przedsiębiorczych osób, mówiące, że praca leży na ulicy. Coś w tym jest… Choć nie zawsze zatrudnienie pokrywa się dokładnie z tym co chcielibyśmy robić, czas by frazes „nie ma pracy” odszedł do lamusa. Jak ją zatem znaleźć? O tym poniżej!

W Internecie

Internet to pierwsze miejsce które powinniśmy odwiedzić szukając zajęcia. Może okazać się, jeśli chodzi o oferty pracy Przeworsk, czy inne małe miasteczko w którym mieszkamy, wcale nie odstaje od Warszawy! Oczywiście ogłoszeń jest mniej, ale również konkurencja jest o wiele mniejsza. Strony z ogłoszeniami o pracę należy odwiedzać codziennie, najlepiej rano i regularnie odpowiadać na ogłoszenia. Im więcej CV roześlemy, tym szybciej dostaniemy pozytywną odpowiedź!

Osobiście

Jak wspomniano wyżej, Internet to główne medium używane do szukania pracy. Wiążę się to z tym, że na każde ogłoszenie odpowiadają dziesiątki osób! Jeśli wiemy, ze nasze CV raczej się nie wyróżnia, pofatygujmy się do firmy osobiście. Przy odrobinie szczęścia uda nam się porozmawiać z managerem i jeśli zrobimy dobre wrażenie, nasze szanse na dostanie pracy znacząco wzrosną!

Z polecenia

Choć nepotyzm jest obecnie piętnowany, nie ma nic złego w zatrudnianiu pracowników z polecenia Rekrutacja ma na celu wyszukanie jak najlepszych pracowników i jeśli ktoś jest w stanie nas polecić, jak najbardziej warto skorzystać z tej okazji! Należy pamiętać jednak, że kłamstwo ma krótkie nogi i jeśli jakiekolwiek informacje zostaną zafałszowane, prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw. Szczerość przede wszystkim!

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gumki do włosów – ozdoby do włosów

Ozdoby do włosów to nieodzowny element, każdej dziewczynki. Piękne, barwne, a czasem i baj…