Obecnie mówi się, że pracy nie ma. Wiele osób narzeka, że znalezienie zatrudnienia w ich miejscu zamieszkania to byłby prawie cud. Z drugiej strony „atakują” nas glosy bardziej przedsiębiorczych osób, mówiące, że praca leży na ulicy. Coś w tym jest… Choć nie zawsze zatrudnienie pokrywa się dokładnie z tym co chcielibyśmy robić, czas by frazes „nie ma pracy” odszedł do lamusa. Jak ją zatem znaleźć? O tym poniżej!

W Internecie

Internet to pierwsze miejsce które powinniśmy odwiedzić szukając zajęcia. Może okazać się, jeśli chodzi o oferty pracy Przeworsk, czy inne małe miasteczko w którym mieszkamy, wcale nie odstaje od Warszawy! Oczywiście ogłoszeń jest mniej, ale również konkurencja jest o wiele mniejsza. Strony z ogłoszeniami o pracę należy odwiedzać codziennie, najlepiej rano i regularnie odpowiadać na ogłoszenia. Im więcej CV roześlemy, tym szybciej dostaniemy pozytywną odpowiedź!

Osobiście

Jak wspomniano wyżej, Internet to główne medium używane do szukania pracy. Wiążę się to z tym, że na każde ogłoszenie odpowiadają dziesiątki osób! Jeśli wiemy, ze nasze CV raczej się nie wyróżnia, pofatygujmy się do firmy osobiście. Przy odrobinie szczęścia uda nam się porozmawiać z managerem i jeśli zrobimy dobre wrażenie, nasze szanse na dostanie pracy znacząco wzrosną!

Z polecenia

Choć nepotyzm jest obecnie piętnowany, nie ma nic złego w zatrudnianiu pracowników z polecenia Rekrutacja ma na celu wyszukanie jak najlepszych pracowników i jeśli ktoś jest w stanie nas polecić, jak najbardziej warto skorzystać z tej okazji! Należy pamiętać jednak, że kłamstwo ma krótkie nogi i jeśli jakiekolwiek informacje zostaną zafałszowane, prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw. Szczerość przede wszystkim!

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Historyczne zabudowa Zamościa

    Obszar Starego Miasta w Zamościu znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa obejmuje …
  • Adwokat – ile zarabia?

    Zawód adwokata jest bardzo prestiżowy, ciekawy i kojarzy się z dużymi zarobkami, dlatego c…
  • Wykładziny Rzeszów

    Jeden z ważniejszych elementów w mieszkaniu – podłoga. Jaką wykładzinę zakupić? Nie …
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

W jaki sprzęt okulistyczny powinien być wyposażony gabinet lekarski?

Wizyta u lekarza okulisty Gdy udajemy się do lekarza specjalisty, to na pewno oczekujemy s…