Obecnie mówi się, że pracy nie ma. Wiele osób narzeka, że znalezienie zatrudnienia w ich miejscu zamieszkania to byłby prawie cud. Z drugiej strony „atakują” nas glosy bardziej przedsiębiorczych osób, mówiące, że praca leży na ulicy. Coś w tym jest… Choć nie zawsze zatrudnienie pokrywa się dokładnie z tym co chcielibyśmy robić, czas by frazes „nie ma pracy” odszedł do lamusa. Jak ją zatem znaleźć? O tym poniżej!

W Internecie

Internet to pierwsze miejsce które powinniśmy odwiedzić szukając zajęcia. Może okazać się, jeśli chodzi o oferty pracy Przeworsk, czy inne małe miasteczko w którym mieszkamy, wcale nie odstaje od Warszawy! Oczywiście ogłoszeń jest mniej, ale również konkurencja jest o wiele mniejsza. Strony z ogłoszeniami o pracę należy odwiedzać codziennie, najlepiej rano i regularnie odpowiadać na ogłoszenia. Im więcej CV roześlemy, tym szybciej dostaniemy pozytywną odpowiedź!

Osobiście

Jak wspomniano wyżej, Internet to główne medium używane do szukania pracy. Wiążę się to z tym, że na każde ogłoszenie odpowiadają dziesiątki osób! Jeśli wiemy, ze nasze CV raczej się nie wyróżnia, pofatygujmy się do firmy osobiście. Przy odrobinie szczęścia uda nam się porozmawiać z managerem i jeśli zrobimy dobre wrażenie, nasze szanse na dostanie pracy znacząco wzrosną!

Z polecenia

Choć nepotyzm jest obecnie piętnowany, nie ma nic złego w zatrudnianiu pracowników z polecenia Rekrutacja ma na celu wyszukanie jak najlepszych pracowników i jeśli ktoś jest w stanie nas polecić, jak najbardziej warto skorzystać z tej okazji! Należy pamiętać jednak, że kłamstwo ma krótkie nogi i jeśli jakiekolwiek informacje zostaną zafałszowane, prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw. Szczerość przede wszystkim!

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • sklepy ze sprzętem medycznym

  Czy szukacie w sieci miejsca, gdzie moglibyście kompleksowo zaopatrzyć się w wyroby i sprz…
 • Krótki poradnik – jak położyć panele podłogowe

  Położenie paneli podłogowych nie jest trudne. Przystępując do tej pracy trzeba zadbać zaró…
 • Kasia Gola

  Kasia Gola

  „W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy częścią BRANŻY MODOWEJ i technologicznej. Im dłuże…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

sklepy ze sprzętem medycznym

Czy szukacie w sieci miejsca, gdzie moglibyście kompleksowo zaopatrzyć się w wyroby i sprz…