Wizyty w warsztatach samochodowych są niestety smutną koniecznością. Jest to spowodowane tym, że auta posiadają mnóstwo części eksploatacyjnych, które z czasem naturalnie się zużywają i przestają działać. Po wizycie w warsztacie niejednokrotnie nasze auto nie wygląda tak, jak byśmy chcieli. Nie zawsze jest to wina mechaników, po prostu w serwisach samochodowych znajduje się mnóstwo smarów i innych rzeczy, które mogą doprowadzić do zabrudzenia lakieru na samochodzie. Bywa, że mechanik brudną rękawicą zanieczyści lakier na drzwiach albo na masce. Sprawdzamy jak sobie z tym poradzić.

Pozostawione na lakierze smary i innego tego typu substancje są niestety bardzo trudne do usunięcia. Natomiast gdy pozostają dłużej, mogą doprowadzić do zniszczenia jego powierzchni. Zazwyczaj pierwsza poddaje się wierzchnia warstwa bezbarwna, zwana klarem. Nawet jeżeli nie dojdzie do uszkodzenia lakieru z powodu negatywnej działalności samych smarów bądź olejów, szybko przywrą do nich cząsteczki piasku, kurzu i pyłu. Gdy zaczniemy takie miejsce szorować, uszkodzimy lakier w tym momencie.

Dlatego też dobrze jest wybrać się na myjnię samochodową po wizycie w serwisie pojazdowym. Jednak myjnie ręczne oraz automatyczne nie zawsze będą optymalnym rozwiązaniem, ponieważ dochodzi tam do fizycznego kontaktu czyściwa z powierzchnią lakieru. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się myjnia bezdotykowa Lublin jak każde duże miasto, ma takich punktów bardzo wiele. Duże ciśnienie wody spowoduje skuteczne spłukanie nieczystości, nawet jeżeli będą one mocno przyklejone do lakieru. Natomiast brak konieczności szorowania czy fizycznego kontaktu szczotek z powierzchnią auta to najlepszy sposób na ochronę lakieru, jaki można sobie wyobrazić.

Mechanika Samochodowa: http://autocentrumlublin.com/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Moto Fakty

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute dla aktywnych: Gdzie znaleźć oferty na spontaniczne wakacje aktywne, takie jak wspinaczka górska czy nurkowanie

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, poszukiwanie spontanicznych ofert last minute na waka…