Izotoniki ostatnio cieszą się dużą popularnością. Głównie dlatego, że łatwo można je przygotować i dostarczają wiele energii. Domowy przepis na izotonik na pewno sprawdzi się każdemu, kto chciałby mieć pewność tego, co pije lub ma alergie pokarmowe i zależy mu na tym, aby w środku znalazły się same naturalne składniki. Warto więc sprawdzić, czym powinien charakteryzować się dobry izotonik i w jaki sposób go sporządzić.

Czym powinien charakteryzować się naturalny izotonik?

Przede wszystkim najlepszym pomysłem będzie stworzenie go samemu w domu. Tylko w taki sposób ma się pewność, że faktycznie działa on odżywczo i pozbawiony jest konserwantów. Izotonik jest także bardzo uniwersalny. To oznacza, że warto jego skład dobierać pod kątem tego, jak długi i wyczerpujący jest trening. Zdecydowanie naturalny i domowy izotonik powinien składać się z wody oraz dodatkowych, w pełni naturalnych składników, które w znaczącym stopniu przyczyniają się do jego prawidłowego działania.

Jak zrobić naturalny izotonik?

Aby go zrobić wcale nie potrzeba wielu składników. Wystarczy woda niegazowana, miód, sok z cytryny oraz szczypta soli, która doda charakterystycznego posmaku i zapobiegać będzie utracie wody z organizmu. Jest to bardzo ważny element, o którym warto pamiętać, tworząc swój napój. Warto wymieszać składniki w proporcjach:

  • 500 ml wody niegazowanej
  • 10 g miodu
  • sok wyciśnięty z całej średniej cytryny
  • odrobinka soli

Przygotowanie jest banalnie proste, ponieważ wystarczy wymieszać wszystkie te składniki ze sobą i mocno wstrząsnąć. Chodzi głównie o to, aby miód się rozpuścił i równomiernie rozłożył. Dodatek miodu zapewnia wiele energii, a do tego jest składnikiem w pełni naturalnym, co znacząco przemawia na jego korzyść. Cytryna pobudza i dodaje energii, a sól, jak już było wspomniane, zapobiega utracie wody z organizmu, co jest szczególnie istotne w przypadku długich i wyczerpujących treningów. Warto mieć to na uwadze, sięgając po naturalne izotoniki.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport i Turystyka

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gumki do włosów – ozdoby do włosów

Ozdoby do włosów to nieodzowny element, każdej dziewczynki. Piękne, barwne, a czasem i baj…