Jakie żelazo jest dobrze tolerowane przez organizm?

Ciągle jesteście zmęczeni, chociaż nie narzekaliście na jakość snu ostatniej nocy? Być może macie kłopoty z żelazem. Zresztą, są pewne osoby, które tak czy siak powinny zainteresować się suplementacją. Kto należy do tej grupy? Jak wywiązują się ze swojej roli dobrej jakości preparaty zawierające żelazo?

Kto powinien zainteresować się suplementacją?

Badania pokazują, że suplementacja częściej występuje w przypadku kobiet niż mężczyzn. Dlaczego? To kwestia bardzo łatwa do wyjaśnienia. Wszystko dlatego, że kobiety są narażone na utratę krwi w trakcie menstruacji. Zwiększone zapotrzebowanie na żelazo wynika również z ciąży czy okresu laktacji. Kto jeszcze musi wziąć pod uwagę odpowiedniej jakości suplementy? Są to na przykład osoby, które stosują różne diety. Pamiętajcie, aby decydować się na pomoc fachowych dietetyków. Wtedy jadłospisy będą zawierały niezbędne witaminy i składniki mineralne. Są jednak osoby, które ze względu na swoje przekonania decydują, że w ogóle nie będą jadać mięsa itp. W związku z tym wegetarianie czy weganie nierzadko mają kłopoty z niedoborem żelaza.

Żelazo
Żelazo

Suplementy są także rekomendowane osobom bardzo aktywnym fizycznie, w przypadku których obserwuje się zwiększone zapotrzebowanie na żelazo. Często oddajecie krew? Dbacie w ten sposób o innych? Musicie też zatroszczyć się o siebie! Warto zatem robić badania, aby zobaczyć, czy poziom żelaza jest w normie czy nie do końca. Kto jeszcze bierze suplementy? Między innymi osoby, które mają pewne choroby. Chodzi tutaj o wrzody, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, hemoroidy itp. Oczywiście, suplementy są też polecane ludziom, którzy ciągle czują się zmęczeni, senni itp. a badania potwierdzają problemy w tym obszarze.

Jak działają dobrej jakości suplementy?

Jeśli po zrobieniu badań okazuje się, że musicie stosować suplementy, to trzeba postawić na dobrej jakości produkty. Jakie żelazo jest dobrze tolerowane przez organizm? Między innymi są to produkty Chela-Ferr. Są one często polecane przez specjalistów. Wszystko dlatego, że dobrze wchłaniają się do organizmu. Poza tym nie ma problemu z trudnym do zaakceptowania smakiem czy skutkami ubocznymi (trzeba jednak odpowiednio dawkować te preparaty).

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute dla aktywnych: Gdzie znaleźć oferty na spontaniczne wakacje aktywne, takie jak wspinaczka górska czy nurkowanie

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, poszukiwanie spontanicznych ofert last minute na waka…