Powszechność smartfonów sprawiła, że staliśmy się niemal nierozłączni z urządzeniami mobilnymi. Korzystamy z nich 24 godziny na dobę. Dzięki nim komunikujemy się, rozmawiamy, uczymy się, robimy zdjęcia, nagrywamy wideo itd. Czasy telefonów, które trzymały baterię niemal tydzień, minęły już bezpowrotnie. Obecnie ładowanie smartfona raz w ciągu dnia jest standardem, a nawet podładowywanie kilka razy w ciągu doby nie robi na nikim wrażenia. Istnieje jednak kilka nawyków, które pomogą nam wydłużyć żywotność baterii – nie tylko w kontekście rzadszego ładowania, lecz w ogólnie możliwości użytkowania danego telefonu.

Nie wyczerpuj baterii do końca. Tak, to prawda, mimo że wielu z nas doskonale pamięta czasy, na samym początku akumulator trzeba było 3 razy rozładować całkowicie, aby był dobrze sformatowany i dobrze się „sprawował”. Współczesne akumulatory już w ten sposób nie działają. Jeżeli poziom naładowania spadł poniżej 40%, lepiej podłącz ładowarkę.

Kolejną rzeczą, na której powinniśmy się skupić, to wielokrotne doładowywanie w ciągu dnia. Dzisiejsze baterie litowo-jonowe nie mają tzw. efektu pamięci. Z tego powodu podładowywanie, które kiedyś było niedopuszczalne, dzisiaj wpływa na nasze telefony jak najbardziej pozytywnie. Jeśli nie będziemy ładować telefonów na full, a utrzymamy poziom 80%, będziemy w stanie wydłużyć żywotność baterii.

Czasami jednak nieuchronne jest zostawienie telefonu na ładowarce na całą noc. Komu nie zdarzyło się kiedyś zorientować się zaraz przed snem, że bateria za chwilę przestanie działać? Wiele osób obawia się, że bateria naładowana w 100 procentach i trzymana dalej na ładowarce strasznie źle wpływa na nasz akumulator. Tak było kiedyś. Nie jest to może rzecz najlepsza dla naszego telefonu, ale na pewno tragedia się mu nie stanie.

Czasami zdarza się nam zainwestować w nowe akcesoria. Tańsze odpowiedniki kuszą nas atrakcyjną ceną, lecz jednak lepiej wydać trochę więcej pieniędzy i postawić na markowe urządzenie. Chodzi tu głównie o ładowarkę – niedrogie alternatywy nie tylko nie ładują odpowiednio baterii, ale często potrafią ją także uszkodzić.

Warto czasami „pomóc” akumulatorowi zachować jego żywotność poprzez jedną prostą rzecz – oszczędzanie energii telefonu. Odpowiednie ustawienie ustawienia telefonu na pewno pozytywnie wpłyną na czas jego pracy.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gumki do włosów – ozdoby do włosów

Ozdoby do włosów to nieodzowny element, każdej dziewczynki. Piękne, barwne, a czasem i baj…