Położenie paneli podłogowych nie jest trudne. Przystępując do tej pracy trzeba zadbać zarówno o techniczną, jak i estetyczną stronę. Panele mają być nie tylko funkcjonalne, sprawnie zamontowane, ale powinny się również elegancko prezentować. Podłoga wyłożona panelami musi być trwała, nie może być żadnych przerw i luzów pomiędzy poszczególnymi elementami. Niektórzy sami decydują się na montaż paneli, ale są i tacy, który korzystają z pomocy specjalistów. Daje to pewność, że panele na pewno będą właściwie położone.

Prawidłowe układanie paneli

Panele należy układać w kierunku prostopadłym do okna, takim samym, jak kierunek padania światła do pomieszczenia. Dzięki temu połączenia pomiędzy elementami nie będą tak widoczne. To duża zaleta, która nadaje podłodze estetycznego wyglądu, powierzchnia jest gładka, nie widać na niej linii łączących elementy.

Panele podłogowe
Panele podłogowe

Montaż paneli nie wymaga wielkiej rewolucji w mieszkaniu, jaka najczęściej ma miejsce podczas remontu. Panele nie są związane trwale z podłożem. Kładzie się je bardzo szybko i w krótkim czasie podłoga jest odświeżona, ma inny wygląd. Pomieszczenie nabiera innego charakteru. Dużą zaletą paneli jest to, że można je położyć praktycznie wszędzie (salon, sypialnia, pokój, przedpokój). W każdym z tych miejsc wyglądają one estetycznie i stylowo.

Sposoby układania paneli podłogowych

Metoda tzw. podłogi pływającej stosowana w odniesieniu do paneli trójwarstwowych, które mają wyprofilowane krawędzie. Montuje się je na „click”, taki dźwięk wydają zatrzaski, które umieszczone są na krawędziach elementów, które łączy się z sobą bez użycia kleju. W tej metodzie wystarczy tylko połączyć panele, kliknąć zatrzask i gotowe.

Metoda przyklejania do podkładu. Stosuje się ją w przypadku układania desek dwuwarstwowych albo trzywarstwowych, jeżeli planujemy przeprowadzenie pomiędzy warstwami paneli ogrzewanie. W tej metodzie konieczne jest użycie kleju do montażu elementów.

Metoda montowania paneli na legarach. Wykorzystuje się ja do paneli najgrubszych, które przybija się lub przykleja do legarów. Można w metodzie tej zastosować oba sposoby mocowania.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gumki do włosów – ozdoby do włosów

Ozdoby do włosów to nieodzowny element, każdej dziewczynki. Piękne, barwne, a czasem i baj…