Bez nich nasze domy byłyby ciemne i ponure. Ich umiejętne zastosowanie potrafi nadać wnętrzom wyjątkowego charakteru. Rzucane przez nich światło potrafi stworzyć niesamowitą grę świateł. Również one same mogą być prawdziwymi dziełami sztuki. Lampy to obowiązkowy element każdego domu, ich odpowiedni dobór potrafi odmienić każde wnętrze.

Niech stanie się światłość

Spędzamy przy nich długie zimowe wieczory, włączamy je każdego dnia kiedy na dworze robi się ciemno. Bez lamp nie moglibyśmy normalnie funkcjonować, choć rzadko zdajemy sobie z tego sprawę. Szukając lampy do jadalni, salonu czy przedpokoju oczekujemy, że będzie ona czymś więcej niż tylko źródłem światła. Chcemy aby lampa pełniła również funkcję dekoracyjną. Ich producenci ułatwiają nam zadanie, ponieważ na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, które wpasują się w gusta nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Możemy wybierać spośród lamp wiszących, stojących, podłogowych czy stołowych. Możemy wybrać plafony albo żyrandole. Różnią się one również pod względem zastosowanego źródła światła. Mogą to być żarówki energooszczędne, LED czy świetlówki. Każde z nich pozwolą uzyskać nieco odmienną barwę i natężenie światła.

Lampa jako dzieło sztuki

Lampy już dawno temu przestały pełnić jedynie funkcję polegającą na rozświetleniu wnętrz. Obecnie postrzegane są one jako elementy dekoracyjne, które powinny być dopasowane do wystroju danego wnętrza. Wybierając lampy do jadalni, salonu czy przedpokoju możemy wybierać spośród wielu kształtów często bardzo fantazyjnych i designerskich. Mogą to być na przykład kolorowe kulki, zwane cotton balls, które są idealną ozdobą do pokoju każdej dziewczynki czy designerskie lampy wykonane z surowców z recyklingu. Możemy wybrać klasyczną lampę wykonaną z metalu, albo puścić wodze fantazji i zdecydować się na taką, która jest wykonana z drewna, albo papieru. Dla osób szukających luksusu świetnie sprawdzą się pozłacane żyrandole z kryształami. Szeroki wybór lamp każdemu z nas pozwoli znaleźć swoje świecące działo sztuki.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute dla aktywnych: Gdzie znaleźć oferty na spontaniczne wakacje aktywne, takie jak wspinaczka górska czy nurkowanie

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, poszukiwanie spontanicznych ofert last minute na waka…