Dom Zdrowie i Uroda LECZENIE CELLULITU

LECZENIE CELLULITU

6 min odczyt
0
0
1,040
LECZENIE CELLULITU

ALIDYA – PREPARAT DO INIEKCJI METODĄ MEZOTERAPII, KTÓRY HAMUJE ROZWÓJ CELLULITU JUŻ W JEGO WCZESNYCH STADIACH I WYGŁADZA ISTNIEJĄCE NIERÓWNOŚCI SKÓRY POPRZEZ JEJ DETOKSYKACJĘ.

na pytania odpowiada KRZYSZTOF MIRACKI ekspert laseroterapii, lekarz medycyny estetycznej

Jak to działa?

Obecność cellulitu związana jest z zaburzeniami funkcjonowania tkanki tłuszczowej, tocznej oraz układu żylno-limfatycznego. Za główne przyczyny powstawania dolegliwości uznaje się hormony, genetykę, czynniki środowiskowe. Zjawisko to dotyka przede wszystkim kobiet, pojawia się już w okresie dojrzewania (nasila się w okresach burzy hormonalnej – ciąży, menopauzy, podczas stosowania antykoncepcji oraz hormonalnej terapii zastępczej). Cellulit występuje także u osób szczupłych i aktywnych fizycznie. Kuracja Alidya to jedyny zabieg, który działa zarówno jako profilaktyka antycellulitowa, jak i jako remedium na istniejący już problem. Najbardziej skuteczny jest we wczesnych stadiach powstawania skórki pomarańczowej. Preparat stworzono jako odpowiedź na przełomowe odkrycie, że w rozwoju cellulitu kluczową rolę odgrywają jony żelaza, które przedostają się do przestrzeni międzykomórkowych, odkładają się tam i blokują przepływ substancji odżywczych, upośledzając mikrokrążenie. Alidya odtruwa z nich organizm i hamuje ich odkładanie się. Rozpuszcza toksyny, działa przeciwobrzękowo, poprawia krążenie tętnicze lepiej dotleniając skórę, zakwasza macierz pozakomórkową usprawniając pracę błon komórkowych, regeneruje tkanki i działa antywolnorodnikowo. Cellulit cofa się i nie ma jak nawracać, bo znika jedna z głównych przyczyn zwyrodnienia tkanki. Kuracja najlepiej działa w połączeniu z innymi zabiegami: karboksyterapią, drenażem, endermologią. Preparat składa się z dwóch substancji, które lekarz łączy przed wstrzyknięciem. Jedna działa na jony żelaza, druga wypłukuje nadmiar wody z tkanek. Dlatego Alidya działa na zmniejszenie obwodów (widoczny efekt wyszczuplenia) usuwając obrzęki, a nie rozpuszczając tłuszczu. Preparat można stosować na wszystkich obszarach zaatakowanych przez cellulit: pośladkach, brzuchu, udach, ramionach. Przeciwwskazania to ciąża i okres karmienia, zmiany zapalne na skórze w obszarze poddawanym kuracji, ostre choroby nerek i wątroby, stałe przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Zabieg nie ma ograniczeń wiekowych (poza pacjentami niepełnoletnimi, którzy muszą mieć zgodę opiekuna prawnego). Wynika to z faktu, że cellulit może zacząć się rozwijać w okresie dojrzewania. Uwaga! Alidya nie jest preparatem odchudzającym, utrata centymetrów wynika z działania przeciw obrzękowego.

Do czego jest stosowany?

Profilaktyka i leczenie cellulitu tłuszczowego i wodnego we wszystkich jego stadiach, na wszystkich obszarach. Najczęściej to brzuch, uda, pośladki, ramiona. Kwalifikacji dokonuje lekarz po diagnozie.

Jak przebiega zabieg?

Lekarz miesza oba składniki preparatu i wstrzykuje płytko w skórę techniką mezoterapii. Na życzenie można znieczulić skórę kremem, ale z reguły ból nie jest mocno odczuwalny. Po zabiegu mogą zostać maleńkie strupki, zasinienia i podkrwienia w miejscach wkłuć. Utrzymują się przez dzień-dwa.

Wrażenia:

Zabieg nie jest bolesny, może jedynie dawać dyskomfort w momencie wkłuć.

Trwałość efektu:

Rezultaty kuracji utrzymują się kilkanaście-kilkadziesiąt miesięcy, zależnie od stylu życia i skłonności organizmu. Dieta, ćwiczenia i zabiegi podtrzymujące przedłużają efekt na lata.

CZAS TRWANIA: 30 minut CENA: 500 zł/jedna ampułka CZĘSTOTLIWOŚĆ: seria 7-12 zabiegów w tygodniowych odstępach powtarzana co roku

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gumki do włosów – ozdoby do włosów

Ozdoby do włosów to nieodzowny element, każdej dziewczynki. Piękne, barwne, a czasem i baj…