Tym razem Mistrzostwa Polski Strong Man odbyły się na rynku we Wrześni, akurat przy okazji 700 lecia powstania tego miasta. I jak zwykle podczas występu siłaczy publiczność wypełniła wszystkie miejsca. Przed południem wystartowało 14 zawodników w ramach eliminacji, natomiast do popołudniowego finału zakwalifikowało się 8 najlepszych.

Zmagania eliminacyjne

Jedną z konkurencji w eliminacjach było przeciąganie samolotu ważącego 42,5 tony. Próba siły odbyła się tydzień wcześniej na lotnisku w Gdańsku. Odcinek 20 metrów najszybciej „przeleciał” Mariusz Pudzianowski, który uzyskał czas 32,77 s., drugi był Jarosław Dymek – 36,14 s., a trzeci Robert Kalinowski – 36,37 s.

Trzeba dodać, że w tegorocznych Mistrzostwach Polski wziął udział Tomasz Nowotniak, który przed dwoma laty odniósł poważną kontuzję w wypadku samochodowym. Rekonwalescent pokazał się od najlepszej strony. Był czwarty w „konkurencji samolotowej” z czasem 37,11 s. Zdołał wyprzedzić o 0,2 sek tak renomowanego zawodnika, jakim niewątpliwie jest Sebastian Wenta, a także innego czołowego strongmana Sławka Toczka o 6 sekund. Ponadto wycisnął belkę o wadze 165 kg, tyle samo co Jarek Dymek. Akurat tę konkurencję wygrali „na spółkę” Mariusz i Sebastian, uzyskując po 180 kg, przed Krzysztofem Radzikowskim – 175 kg.

Gorzej poszło Tomaszowi w spacerze buszmena (yok 400 kg), gdzie był ósmy, ale i tak w klasyfikacji kończącej eliminacje wylądował on na czwartym miejscu za Mariuszem, Jarkiem i Sebastianem.

Warto jeszcze dodać, że spacer buszmena wygrał Krzysztof Radzikowski w rewelacyjnym czasie 9,68 s., pokonując Mariusza (9,93 s.), Sławka (12,65 s.) i Sebastiana (13,77 s.).

Farmerzy na trasie

Finałowe pojedynki okazały się bardziej wyczerpujące niż eliminacje, a trzeba też dodać, że punkty zdobyte w eliminacjach nie liczyły się w walce finałowej, podczas której na wszystko należało zapracować od nowa.

Na początek rozpoczął się spacer farmera z walizkami o wadze 150 kg każda. W jedną stronę 20 metrów, później nawrót i marsz powrotny tą samą drogą. Okazało się, że nie wszystkim faworytom poszło tak dobrze, jak można się było spodziewać. Jarek Dymek zajął dopiero szóste miejsce z czasem 21,99 min., a Tomasz Nowotniak zakończył konkurencję na 20. metrze.

Wygrał Mariusz z czasem 18,46 min. przed Sławkiem – 20,15 min.

Spis treści:

https://palacwielkawies.pl/mistrzostwa-polski-strong-man-wrzesnia-cz-1/

https://palacwielkawies.pl/mistrzostwa-polski-strong-man-wrzesnia-cz-2/

https://palacwielkawies.pl/mistrzostwa-polski-strong-man-wrzesnia-cz-3/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport i Turystyka

Jeden komentarz

  1. […] 2 minuty temu Mistrzostwa Polski Strong Man – Września cz.1 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przewodnik po nowych technologiach w wypożyczanym sprzęcie budowlanym: Jak nowinki techniczne wpływają na efektywność pracy

Postęp technologiczny nieustannie zmienia oblicze branży budowlanej, wprowadzając innowacj…