Siła uścisku

Podczas gdy zawodnicy odpoczywali, „etatowy zapiewajło” Irek Bieleninik zaprosił do udziału w zawodach trzy osoby spośród publiczności. Zadanie do wykonania polegało na sprawdzeniu siły i wytrzymałości chwytu. Należało jak najdłużej utrzymać dwie stu-kilogramowe walizki stojąc. Piotr z Czerniewa wytrzymał 42 s., Rafał ze Słupcy – 45 s., Piotr ze Swarzędza – 58 s., a Aneta Florczyk, która ma na swoim koncie całą minutę, tym razem zakończyła próbę na 50. sekundzie.

Strongmani dostali ciężar znacznie większy – samochód osobowy, który trzeba było najpierw podnieść za tył, a następnie utrzymać w dłoniach tak długo, jak tylko można.

W tej próbie znowu nikt nie przetrzymał Mariusza, który dotrwał do 46. sekundy. Drugi był Sławek z czasem 41,64 s., trzeci Sebastian – 32,96 s., czwarty zaś Jarek – 32,20 s.

„Wiązanka”

W tym wypadku konkurencja wiązana składała się z trzech worków wypełnionych piaskiem i opony. Worki ważyły po 100 kg i trzeba było przenieść je z ziemi na podest o wysokości 110 cm.

Mariusz zapowiedział przed startem, że być może worki te zostaną przez Sławka przeniesione szybciej niż przez niego, ale w oponie na pewno on będzie lepszy. Czekaliśmy, czy ta „przepowiednia” się sprawdzi i sprawdziła się.

Ponieważ walczono parami, więc było sporo emocji, a wyniki nieraz zaskakiwały publiczność. I tak Jarek wygrał z Sebastianem, Tyberiusz z Tomaszem, a w trakcie pojedynku Krzysztofa Radzikowskiego z Robertem Kalinowskim doszło do wypuszczenia worka z rąk przez Krzysztofa. Ten drobny „wypadek” spowodował przesunięcie „poszkodowanego” na ósme miejsce.

Kule i kulomiot

Ten „kulomiot” to Sebastian Wenta, który – przypominamy – był wielokrotnym mistrzem Polski w pchnięciu kulą… 7-kilogramową. W tym wypadku kule miały wagę następującą: 135 kg, 145 kg, 155 kg, 165 kg i 175 kg. Sebastian błysnął tego dnia niesamowitą siłą i koncentracją, wrzucając wszystkie kule na podest w czasie 15,36 s., co oznacza, że pobił rekord Polski i świata, należący dotychczas do Mariusza Pudzianowskiego. Mariusz wrzucił kule w czasie 16,56 s., natomiast wszyscy inni zawodnicy przekroczyli 20 s., z tym, że najmniej przekroczył go Jarek -20,99 s.

Spis treści:

https://palacwielkawies.pl/mistrzostwa-polski-strong-man-wrzesnia-cz-1/

https://palacwielkawies.pl/mistrzostwa-polski-strong-man-wrzesnia-cz-2/

https://palacwielkawies.pl/mistrzostwa-polski-strong-man-wrzesnia-cz-3/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport i Turystyka

Jeden komentarz

  1. […] 1 minutę temu Mistrzostwa Polski Strong Man – Września cz.2 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przewodnik po nowych technologiach w wypożyczanym sprzęcie budowlanym: Jak nowinki techniczne wpływają na efektywność pracy

Postęp technologiczny nieustannie zmienia oblicze branży budowlanej, wprowadzając innowacj…