Jak trudna jest to konkurencja, mogą przekonać pozostałe wyniki: Sławek – 22,75 s., Tyberiusz -25,13 s., Robert – 50,79 s., Tomasz – 70,94 s. Krzysztof Radzikowski zaraz po wrzuceniu 2 kul doznał skurczu mięśni brzucha. Próbował rozciągać je, aby odzyskać ruchomość w tym miejscu, ale każdy skłon powodował te same objawy.

Marsz po schodach

Jest to bardzo widowiskowa konkurencja, bo z ciężarami idą pod górę naprzeciw siebie dwaj zawodnicy, mierząc się jednocześnie z czasem i z „sąsiadem”. Do pierwszej wspinaczki wystartowali Tomasz i Krzysztof. Niestety, donieśli na szczyt tylko po jednym „klocku” ważącym 225 kg, po czym ogłosili, że kontuzje uniemożliwiają im kontynuację tej konkurencji.

W drugiej parze wystartowali Tyberiusz i Robert Kalinowski. Wypadli jeszcze gorzej niż ich poprzednicy, bo zrezygnowali z walki zaraz po wrzuceniu pierwszego klocka na pierwszy stopień schodów. Usprawiedliwiali się, że to z obawy przed kontuzją.

Ponieważ z sumy dotychczasowych punktów wynikało, że Pudzian i tak ma już zwycięstwo w kieszeni, więc do walki o drugie miejsce stanęli Sebastian ze Sławkiem. Pierwszy klocek szybciej wrzucił Sławek, ale wyprzedził Sebastiana zaledwie o sekundę. Z drugim klockiem Sławek wyprzedził przeciwnika zdecydowanie wyraźniej, a z trzecim nie dał mu nawet najmniejszych szans, wygrywając tę konkurencję w czasie 38,75 s.

W ostatniej parze stanęli Mariusz i Jarek. Początek należał do Jarka, który jako pierwszy pojawił się na szczycie z ciężarem. Zanosiło się więc na sensację, bo Mariusz zawsze wygrywał tę konkurencję. Sensacji jednak nie było. Podczas wspinaczki z drugim klockiem obydwaj przeciwnicy stanęli na górze w tym samym czasie, ale z trzecim Jarkowi nie udało się dociągnąć ciężaru do krawędzi ostatniego schodka, podczas gdy Mariusz poszedł w górę jak taran. Jego czas to 33,46 s.

Sylweriusz Łysiak

Spis treści:

https://palacwielkawies.pl/mistrzostwa-polski-strong-man-wrzesnia-cz-1/

https://palacwielkawies.pl/mistrzostwa-polski-strong-man-wrzesnia-cz-2/

https://palacwielkawies.pl/mistrzostwa-polski-strong-man-wrzesnia-cz-3/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport i Turystyka

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gumki do włosów – ozdoby do włosów

Ozdoby do włosów to nieodzowny element, każdej dziewczynki. Piękne, barwne, a czasem i baj…