Lampa szczelinowa

Bez lampy szczelinowej nie byłoby możliwe z badanie całego oka. Lampa szczelinowa to inaczej biomikroskop. Pozwala ona na obejrzenie oraz również ocenę naszego oka. W początkowej fazie badania jest dokonywana ocena stanu naszego oka, a dokładniej przedniej jego części. Dokładnie chodzi fragment między rogówką, a soczewką.

Lampę szczelinową śmiało możemy nazwać głównym narzędziem pracy każdego okulisty. Pozwala nam to na ocenę budowy samej struktury oka jak i także postawienie odpowiedniej diagnozy. Urządzenie samo w sobie może wyposażone być dodatkowo w kolejną soczewkę. Możliwe dzięki temu jest zbadanie dna oka. Badanie w lampie szczelinowej to część okulistycznego badania rutynowego. Po badaniu tym absolutnie nie mamy do czynienia z żadnymi powikłaniami. Jednak możemy mieć do czynienia z przejściowym zaburzenia czy też z nieostrym widzeniem. Zwykle ustępuje ono po kilku minutach, które spowodowane jest dosyć silnym światłem lampy szczelinowej. W związku z tym badaniem jest bezpieczne i to w pełni.

Foropter

Kolejnym urządzeniem, za pomocą którego wykonuje się badania jest foropterJeśli chodzi o foroptery to wyróżniamy urządzenia manualne oraz urządzenia automatyczne. W obecnych czasach coraz więcej osób się decyduje właśnie na nowsze foroptery, a więc foroptery automatyczne. Urządzenia te się składają z soczewek bardzo różnego rodzaju. Do czynienia mamy także z filtrami, pryzmatami, cylindrami skrzyżowanymi oraz otworami stenotypicznymi. Na same badanie foropterem kierowani są pacjenci, u których została stwierdzona sama konieczność zastosowanie szkieł korekcyjnych. Foropter od lat pomaga okulistom w diagnozowaniu wad wzroku. Dzięki temu znacznie jest ułatwiony dobór odpowiednich szkieł. Pacjenci kompletnie nie muszą się obawiać, ponieważ samo badanie jest w stu procentach bezbolesne. Nie odczujemy żadnego bólu. Co więcej badanie jest bardzo krótki oraz także nieinwazyjne. Są to dla pacjentów naprawdę dobre wiadomości.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute dla aktywnych: Gdzie znaleźć oferty na spontaniczne wakacje aktywne, takie jak wspinaczka górska czy nurkowanie

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, poszukiwanie spontanicznych ofert last minute na waka…