Lampa szczelinowa

Bez lampy szczelinowej nie byłoby możliwe z badanie całego oka. Lampa szczelinowa to inaczej biomikroskop. Pozwala ona na obejrzenie oraz również ocenę naszego oka. W początkowej fazie badania jest dokonywana ocena stanu naszego oka, a dokładniej przedniej jego części. Dokładnie chodzi fragment między rogówką, a soczewką.

Lampę szczelinową śmiało możemy nazwać głównym narzędziem pracy każdego okulisty. Pozwala nam to na ocenę budowy samej struktury oka jak i także postawienie odpowiedniej diagnozy. Urządzenie samo w sobie może wyposażone być dodatkowo w kolejną soczewkę. Możliwe dzięki temu jest zbadanie dna oka. Badanie w lampie szczelinowej to część okulistycznego badania rutynowego. Po badaniu tym absolutnie nie mamy do czynienia z żadnymi powikłaniami. Jednak możemy mieć do czynienia z przejściowym zaburzenia czy też z nieostrym widzeniem. Zwykle ustępuje ono po kilku minutach, które spowodowane jest dosyć silnym światłem lampy szczelinowej. W związku z tym badaniem jest bezpieczne i to w pełni.

Foropter

Kolejnym urządzeniem, za pomocą którego wykonuje się badania jest foropterJeśli chodzi o foroptery to wyróżniamy urządzenia manualne oraz urządzenia automatyczne. W obecnych czasach coraz więcej osób się decyduje właśnie na nowsze foroptery, a więc foroptery automatyczne. Urządzenia te się składają z soczewek bardzo różnego rodzaju. Do czynienia mamy także z filtrami, pryzmatami, cylindrami skrzyżowanymi oraz otworami stenotypicznymi. Na same badanie foropterem kierowani są pacjenci, u których została stwierdzona sama konieczność zastosowanie szkieł korekcyjnych. Foropter od lat pomaga okulistom w diagnozowaniu wad wzroku. Dzięki temu znacznie jest ułatwiony dobór odpowiednich szkieł. Pacjenci kompletnie nie muszą się obawiać, ponieważ samo badanie jest w stu procentach bezbolesne. Nie odczujemy żadnego bólu. Co więcej badanie jest bardzo krótki oraz także nieinwazyjne. Są to dla pacjentów naprawdę dobre wiadomości.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Wilgoć to nie dramat

  Mokra podłoga? Zawilgocona ściana? Nie wiadomo co się dzieje? Nie ma problemu. Wystarczy s…
 • Gumki do włosów – ozdoby do włosów

  Ozdoby do włosów to nieodzowny element, każdej dziewczynki. Piękne, barwne, a czasem i baj…
 • sklepy ze sprzętem medycznym

  Czy szukacie w sieci miejsca, gdzie moglibyście kompleksowo zaopatrzyć się w wyroby i sprz…
Załaduj więcej Redaktor
 • sklepy ze sprzętem medycznym

  Czy szukacie w sieci miejsca, gdzie moglibyście kompleksowo zaopatrzyć się w wyroby i sprz…
 • Jak wyleczyć przeziębienie?

  Chcesz szybko poradzić sobie z tym problemem? Natomiast wszelkie znaki na niebie i ziemi w…
 • Jak zrobić naturalny izotonik?

  Izotoniki ostatnio cieszą się dużą popularnością. Głównie dlatego, że łatwo można je przyg…
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wilgoć to nie dramat

Mokra podłoga? Zawilgocona ściana? Nie wiadomo co się dzieje? Nie ma problemu. Wystarczy s…