Dom Moto Fakty Najtańsze motocykle ADV  w 2022 roku

Najtańsze motocykle ADV  w 2022 roku

2 min odczyt
0
0
467

Kawasaki Versys-X 300 Lone Rider

Reklama: Skutery Racibórz

Nie jesteśmy  do końca pewni, jak nazwać  Kawasaki Versys-X 300. Być może powinien się nazywać najmniejszym motocyklem przygodowym?

Wszystkiego  po trochu? Oczywiście. O to właśnie chodzi w rodzinie „wszechstronnych systemów” od Kawasaki –   niekoniecznie można ją przypiąć do jednej kategorii.

Jego stylistyka sugerowałaby,  że  odrobina przygodowej jazdy jest w jego zasięgu i  nie byłbyś daleki od prawdy.   Ma  pionowe pręty, przednią szybę, mały stojak z tyłu i 19-calowe przednie (szprychowe) koło.

Zmiana opon fabrycznych powinna wystarczyć,  aby popchnąć  Kawasaki dobrze w błoto i naprawdę pokazać jego możliwości przygodowe.

Mówiąc o napędzie, Versys-X 300 jest napędzany dwucylindrowym silnikiem  o pojemności 296 cm. To ten sam silnik, który od  kilku lat znajduje się w wielu różnych modelach Kawasaki.

Tak więc jego niezawodność i solidność nie są kwestionowane.  Nie ma też zbyt wiele elektroniki,  z wyjątkiem ABS, co czyni ją tym bardziej odpowiednią do przygód  (choć niestety nie można łatwo pokonać ABS).

Kawasaki buduje jakość, w połączeniu ze stylizacją i komponentami  , które mogą zabrać Cię z utartej  ścieżki (choć niezbyt  daleko od ścieżki,  przynajmniej w standardowym wykończeniu), wszystko w niedrogim pakiecie, sprawiają, że Versys-X 300 jest kolejną dobrą opcją budżetową w kategorii ADV.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Moto Fakty

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Badanie skaningiem rentgenowskim jako metoda badań nieniszczących

Czym jest badanie skaningiem rentgenowskim? Badanie skaningiem rentgenowskim to jedna z na…