Nebulizator to urządzenie, które już od pewnego czasu cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów – niezależnie od wieku czy płci. Dobrej jakości nebulizator polecany jest osobom chorym np. alergikom również przez lekarzy i specjalistów. Odpowiednio wykorzystywany może przynieść długotrwałą ulgę, a czasem nawet całkowicie pokonać chorobę czy dolegliwość. Nebulizator – jak każde tego typu urządzenie – posiada zarówno wady jak i zalety. Zastanówmy się jakie plusy i minusy posiadają modele lepszej jakości tzn. „z górnej półki”, a także jakie zalety ma terapia inhalatorem.

 

Urządzenie do inhalacji - Nebulizator
Urządzenie do inhalacji – Nebulizator

Nebulizator charakteryzuje się maksymalną skutecznością. W porównaniu do innych znanych nam urządzeń, metod leczenia czy też dostępnych terapii, to właśnie nebulizator umożliwia dotarcie cząsteczek leku do najdalszych odcinków górnych, a co najważniejsze – dolnych – dróg oddechowych. Nebulizator jest urządzeniem w pełni bezpiecznym dla zdrowia i życia pacjenta – również jeśli chodzi o dzieci. Efekty osiągane dzięki regularnemu stosowaniu nebulizatora są bardzo szybkie. Wysokiej klasy urządzenie pozwala na przeprowadzenie terapii w komfortowych dla nas warunkach – w domu. Jest to szczególnie ważne, gdy w grę wchodzi dobre samopoczucie psychiczne naszego dziecka. Nebulizator sprzyja leczeniu przy wykorzystaniu małych dawek lekarstwa – znacznie mniejszych, aniżeli przy tradycyjnych formach leczenia. Aspekt ten bez wątpienia pośrednio wpływa na nasze ogólne samopoczucie. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, iż nebulizator daje znacznie mniejsze skutki uboczne, aniżeli inne metody podawania leków. Nic więc dziwnego, że urządzenie te jest idealne dla dzieci, którym nie powinno się podawać leków ogólnoustrojowych.

Kolejne zalety i wady przy nebulizatorach wynikają głównie z profilu poszczególnych urządzeń. Przy domowej terapii wykorzystywane są głownie inhalatory pneumatyczne, zwane również tłokowymi oraz inhalatory ultradźwiękowe. Zarówno jedne jak i drugie posiadają swoje plusy i minusy. Inhalatory ultradźwiękowe są ciche i wygodne w użyciu, a dodatkowo działają znacznie szybciej niż modele tłokowe. Niestety są one stosunkowo drogie, nie posiadają opcji irygacji nosa, a także mają ograniczony zakres stosowanych leków. Modele pneumatyczne są tańsze, ale głośniejsze. Dodatkowo, posiadają one znacznie bogatsze akcesoria dodatkowe, w tym irygator do nosa. Jeżeli mamy trudności w doborze odpowiedniego urządzenia, warto poprosić o pomoc naszego lekarza.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute dla aktywnych: Gdzie znaleźć oferty na spontaniczne wakacje aktywne, takie jak wspinaczka górska czy nurkowanie

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, poszukiwanie spontanicznych ofert last minute na waka…