Zderzenie z rzeczywistością

Nie da się ukryć, że zlecenie prac podwodnych jest cała masa. Mimo, że prace podwodne rzadko kiedy stają się tematem w mediach, to wykonuje się ich w naszym kraju jak i także na całym świecie całą masę. W związku z tym wzrasta zapotrzebowanie na nurków zawodowych. Osoby, które ukończyły szkołę i stoją przed swoim pierwszym zleceniem mogą być w lekkim szoku. Nie jest to łatwy zawód. W związku z tym młody nurek sobie uświadamia dopiero, że to czego się właśnie podjął, ma bardzo niewiele wspólnego, z tym jak sobie to wyobrażał.

Jest to zajęcie niezwykle ciężkie. Prace podwodne do łatwych nie należą. Poza wytrzymałością fizyczną, wielu próbom także jest poddawana psychika. Praca ta jest wykonywana w wodzie, bardzo często przy widoczności wręcz zerowej. Co więcej wszechobecna ciemność oraz zimno permanentne, to szok dla wielu osób.

Różnorodność prac

Na pewno jeśli chodzi o prace podwodne, to mamy do czynienia z bardzo wielką różnorodnością prac. Na rzekach najczęściej nurkowie pomagają przy budowie mostów. Rzeczy te robi się przy pomocy powietrznego eżektora, a więc ogromnej rury ssącej. Rzeki to także wodne tory. Podczas budowy takowych torów, nurkowe na dnie układają geowłókninę. Umacniają dzięki temu dno. Następnie jest wykonywany kamienny zasyp.

Jeśli rzeki to także elektrownie wodne. Tam z kolei zajmują się pracami czyszczącymi, przeglądami technicznymi oraz pracami remontowymi. Podczas takich zadań muszą się zmierzyć z cięciem palnikiem, wierceniem, spawaniem jak i także wielu innym zadaniom.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gumki do włosów – ozdoby do włosów

Ozdoby do włosów to nieodzowny element, każdej dziewczynki. Piękne, barwne, a czasem i baj…