Pamięć i koncentracja są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia

Pamięć, czyli zdolność do zapamiętywania oraz przywoływania zapamiętanych wcześniej rzeczy. Dzięki niej wiemy co robiliśmy, czego doświadczyliśmy, co ważnego się wydarzyło. Jest to jedna z funkcji człowieka, która jest niezwykle istotna do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki niej dokładnie wiemy co i jak robić. Jak wykonywać czynności. Pamiętamy o ważnych wydarzeniach z naszego życia, potrafimy, przywołać wspomnienia, z dawnych czasów. Należy jednak pamiętać, że nad pamięcią trzeba pracować. Mózg potrzebuje codziennych treningów, wyzwań, ćwiczeń aby nie zatracić zdolności zapamiętywania.

Koncentracja jest zjawiskiem, które polega na umiejętności skupienia się na danym przedmiocie, na danej czynności, na danym wydarzeniu, na danym zagadnieniu. Jest to umiejętność, którą mózg odbiera świadomie i mimowolnie. Nad koncentracją tak samo jak nad pamięcią należy pracować. Ważne aby podczas koncentracji, skupiania się na danym zagadnieniu, wydarzeniu, przedmiocie, czynności nic nas nie rozpraszało, ponieważ wtedy nasz mózg gorzej przetwarza dane.

Pamięć i koncentracja idą ze sobą w parze. Koncentracja pozwala nam na skupieniu się na danej czynności, zdarzeniu, zagadnieniu, wydarzeniu, Natomiast pamięć pozwala nam je zapamiętać, a następnie powtórzyć. Ważne aby pobudzać receptory w mózgu do ciągłych treningów, ćwiczeń, pracy. Jest to bardzo ważne aby nie zapominać, nie utracić umiejętności koncentracji.

Istnieją choroby, które wpływają niekorzystnie na pamięć i koncentrację. Zaburzają ich pracę. Należą do nich między innymi: Alzheimer, Parkinson, Stwardnienie rozsiane, Padaczka, choroby tarczycy, choroby nerek, choroby wątroby, depresja. Są to schorzenia, których skutkiem ubocznym może być zaburzenie pracy mózgu takich jak pamięć i koncentracja. Innymi przyczynami zaburzeń może być stres, emocjonalne podejście do życia, niedożywienie, niedotlenienie, bezsenność, niedobory witamin, nieregularny, niezdrowy tryb życia, brak aktywności fizycznej, brak pracy, ćwiczeń oraz treningów dla mózgu.

 

Autor: Blue Moon

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Wilgoć to nie dramat

  Mokra podłoga? Zawilgocona ściana? Nie wiadomo co się dzieje? Nie ma problemu. Wystarczy s…
 • Gumki do włosów – ozdoby do włosów

  Ozdoby do włosów to nieodzowny element, każdej dziewczynki. Piękne, barwne, a czasem i baj…
 • sklepy ze sprzętem medycznym

  Czy szukacie w sieci miejsca, gdzie moglibyście kompleksowo zaopatrzyć się w wyroby i sprz…
Załaduj więcej Redaktor
 • sklepy ze sprzętem medycznym

  Czy szukacie w sieci miejsca, gdzie moglibyście kompleksowo zaopatrzyć się w wyroby i sprz…
 • Jak wyleczyć przeziębienie?

  Chcesz szybko poradzić sobie z tym problemem? Natomiast wszelkie znaki na niebie i ziemi w…
 • Jak zrobić naturalny izotonik?

  Izotoniki ostatnio cieszą się dużą popularnością. Głównie dlatego, że łatwo można je przyg…
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wilgoć to nie dramat

Mokra podłoga? Zawilgocona ściana? Nie wiadomo co się dzieje? Nie ma problemu. Wystarczy s…