Coraz więcej osób podczas sezonu zimowego rezygnuje z węgla, głównie ze względów ekologicznych oraz zdrowotnych. Dobrym rozwiązaniem jest kocioł gazowy, który ułatwi ogrzewanie domu, lecz dla osób, które mają sentyment do kominków świetną opcją jest właśnie pellet.

CZYM JEST PELLET?

         Pellet jest produktem grzewczym, który uznaje się za paliwo odnawialne. Powstaje on poprzez sprasowanie pod wysokim ciśnieniem opiłków drewna, trocin, słomy oraz wszelkich innych odpadów roślinnych. Tego typu odpadki pochodzą najczęściej z tartaków i innych zakładów, które zajmują się obróbką drewna. Pellet pakowany jest w workach o różnej pojemności, co ułatwia jego transport do domu i późniejsze wygodne przechowywanie. Pellet posiada również tego rodzaju opał.

 

PELLET – JAK ZACZĄĆ UŻYWAĆ?

         Aby zacząć używać pelletu jako opał koniecznością będzie zakup specjalnego pieca. Koszt takiego urządzenia grzewczego nie jest niski (od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych), lecz z pewnością warto przemyśleć jego zakup, ponieważ koszt pelletu jest już stosunkowo niski, a co najważniejsze ekologiczny. Ważne jest również, aby pellet był przechowywany w szczelnym zamknięciu (najlepiej oryginalnym opakowaniu) i nie był narażony na wilgoć, która może znacznie pogorszyć jego jakość.

 

CZY WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA TAKI POMYSŁ?

          Osoby, które cenią oszczędność oraz ekologię z pewnością powinny pomyśleć nad tego typu rozwiązaniem. Pellet jest paliwem niskoemisyjnym, dzięki czemu prawie w ogóle nie emituje do środowiska zanieczyszczeń – jest to korzystne nie tylko dla ludzi, lecz również dla przyrody.

         

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gumki do włosów – ozdoby do włosów

Ozdoby do włosów to nieodzowny element, każdej dziewczynki. Piękne, barwne, a czasem i baj…