Beton wszedł na salony.

Nie da się ukryć, że beton przebojem wszedł na salony. Jest on od kilku sezonów bardzo chętnie wykorzystywany do aranżacji wnętrz. Prezentuje się on idealnie w stylu minimalistycznym, industrialnym oraz nowoczesnym. Posadzki betonowe Lublin są bardzo efektowne. Mają jednak jak wszystko inne swoje wady jak i także swoje zalety. Posadzki betonowe są uzyskiwane w formie wylewki z mieszanki specjalnej i występuje w dwóch wykończeniowych wariantach. Chodzi o posadzkę zacieraną oraz polerowaną. W przypadku pierwszym powierzchnia wyrównywana jest zacieraczkami specjalnymi. Podłoga dzięki temu ma matowe jak i także satynowe wykończenie. Zaś posadzki polerowane są uzyskiwane w procesie szlifowania. W efekcie podłoga błyszczy naprawdę elegancko. Jednak zanim skorzystamy z oferty firmy z Lublina, powinniśmy sprawdzić wady oraz zalety tej możliwości.

Posadzka betonowa
Posadzka betonowa

Zacznijmy od wad.

Jeśli chodzi o wady to nie ma ich zbyt dużo. Głównie chodzi o to, że wykonanie betonowej posadzki jest dosyć trudnym przedsięwzięciem. Zatem gdy nie posiadamy doświadczenia w budowlanych pracach oraz w pracach wykończeniowych, to najlepiej będzie zatrudnić ekipę wyspecjalizowaną.

Zalet jest dużo więcej.

Na pewno atutem największym posadzek betonowych jest sama w sobie ich wytrzymałość. Podłogi, które są tą techniką wykonane są odporne na wszelkie uszkodzenia jak i także nie ulegają ścieralności. Zatem dlatego jeśli się zdecydujemy na podłogę z betonu, to swobodnie możemy po naszym domu czy też mieszkaniu chodzić w butach. Kolejny atut to także odporność na działanie wilgoci. Betonowa posadzka wykonana jest w systemie bezspoinowym. Jej powierzchnia w żaden sposób nie absorbuje wody. Zatem możemy taką podłogę wykonać w swojej łazience czy też w swojej kuchni. Podłoga tego typu świetne będzie także przewodzić ciepło. Doskonale się sprawdzi wszędzie tam, gdzie mamy zainstalowane podłogowe ogrzewanie. Podłogi te łatwo można również utrzymać w czystości. Do samej pielęgnacji nie musimy żadnych specjalistycznych środków stosować.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać odpowiedni zestaw do naprawy szyb samochodowych

Wybór odpowiedniego zestawu naprawczego do przedniej szyby nie jest tak prosty, jak się wy…