Beton wszedł na salony.

Nie da się ukryć, że beton przebojem wszedł na salony. Jest on od kilku sezonów bardzo chętnie wykorzystywany do aranżacji wnętrz. Prezentuje się on idealnie w stylu minimalistycznym, industrialnym oraz nowoczesnym. Posadzki betonowe Lublin są bardzo efektowne. Mają jednak jak wszystko inne swoje wady jak i także swoje zalety. Posadzki betonowe są uzyskiwane w formie wylewki z mieszanki specjalnej i występuje w dwóch wykończeniowych wariantach. Chodzi o posadzkę zacieraną oraz polerowaną. W przypadku pierwszym powierzchnia wyrównywana jest zacieraczkami specjalnymi. Podłoga dzięki temu ma matowe jak i także satynowe wykończenie. Zaś posadzki polerowane są uzyskiwane w procesie szlifowania. W efekcie podłoga błyszczy naprawdę elegancko. Jednak zanim skorzystamy z oferty firmy z Lublina, powinniśmy sprawdzić wady oraz zalety tej możliwości.

Posadzka betonowa
Posadzka betonowa

Zacznijmy od wad.

Jeśli chodzi o wady to nie ma ich zbyt dużo. Głównie chodzi o to, że wykonanie betonowej posadzki jest dosyć trudnym przedsięwzięciem. Zatem gdy nie posiadamy doświadczenia w budowlanych pracach oraz w pracach wykończeniowych, to najlepiej będzie zatrudnić ekipę wyspecjalizowaną.

Zalet jest dużo więcej.

Na pewno atutem największym posadzek betonowych jest sama w sobie ich wytrzymałość. Podłogi, które są tą techniką wykonane są odporne na wszelkie uszkodzenia jak i także nie ulegają ścieralności. Zatem dlatego jeśli się zdecydujemy na podłogę z betonu, to swobodnie możemy po naszym domu czy też mieszkaniu chodzić w butach. Kolejny atut to także odporność na działanie wilgoci. Betonowa posadzka wykonana jest w systemie bezspoinowym. Jej powierzchnia w żaden sposób nie absorbuje wody. Zatem możemy taką podłogę wykonać w swojej łazience czy też w swojej kuchni. Podłoga tego typu świetne będzie także przewodzić ciepło. Doskonale się sprawdzi wszędzie tam, gdzie mamy zainstalowane podłogowe ogrzewanie. Podłogi te łatwo można również utrzymać w czystości. Do samej pielęgnacji nie musimy żadnych specjalistycznych środków stosować.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Jak zamontować żyrandol?

  W opakowaniu każdego produktu powinna znajdować się instrukcja, która tłumaczy, jak zamont…
 • Sprowadzanie auta to dobra sprawa

  Import samochodów z USA jest to działanie popularne. Z USA sprowadzane są samochody nowe, …
 • Wilgoć to nie dramat

  Mokra podłoga? Zawilgocona ściana? Nie wiadomo co się dzieje? Nie ma problemu. Wystarczy s…
Załaduj więcej Redaktor
 • Jak zamontować żyrandol?

  W opakowaniu każdego produktu powinna znajdować się instrukcja, która tłumaczy, jak zamont…
 • Gumki do włosów – ozdoby do włosów

  Ozdoby do włosów to nieodzowny element, każdej dziewczynki. Piękne, barwne, a czasem i baj…
 • Kasia Gola

  Kasia Gola

  „W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy częścią BRANŻY MODOWEJ i technologicznej. Im dłuże…
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zamontować żyrandol?

W opakowaniu każdego produktu powinna znajdować się instrukcja, która tłumaczy, jak zamont…