JAKIE SĄ ZALETY WYNIKAJĄCE ZE WDROŻENIA KEYLOGGERA W FIRMIE?

Programy śledzące i zabezpieczające określane jako keylogger oferuje praktyczne oraz skuteczne techniczne rozwiązania zabezpieczające dane.

Korzyści, które otrzymujemy przy zastosowaniu tego typu software, przykładowo są nimi.:

  • Aplikacje systemowe zawsze pod pieczą administratorów systemu: Zainstalowany w systemie operacyjnym keylogger pozwala komfortowo i bezpiecznie zarządzać aktywnością, np. firmowych użytkowników komputerów. Zwłaszcza jest to ważne, gdyż pracują i obracają oni danymi prawnie chronionymi z wykorzystaniem firmowego sprzętu.
  • Szpiegowanie oraz władza absolutna nad systemowymi plikami i folderami: Z pomocą oprogramowania, my jako pracodawca jesteśmy w stanie zarządzać przepływem wszystkich danych. Jest to szalenie ważne ze względu na ogromny odsetek operacji przetwarzania danych.
    Jak wiadomo, dane te są wprowadzane do dokumentów, które przeważnie zostają zapisane w pamięci masowej nośników zewnętrznych.
  • Narzędzie znane jako keylogger jest to narzędzie zawsze stojące na straży firmowej poufności:  Pozwala ono na w pełni kontrolowaną procedurę kontrolną odnoszącą się do aktualnie drukowanych dokumentów. Aktywny w systemie operacyjnym  mechanizm programu, cały czas nasłuchuje, czyli prowadzi ciągły monitoring portu. Jest nim gniazdo, do którego podłącza się drukarkę lub większą grupę urządzeń drukujących. Narzędzie takie przydaje się zwłaszcza w takich momentach, kiedy chcemy zapobiec nieautoryzowanemu wyciekowi ważnych informacji za pośrednictwem papierowej dokumentacji. Mało tego,  program umożliwia natychmiastowe sprawdzenie: kto, gdzie i kiedy, a co szczególnie istotne, ile arkuszy dokumentów wydrukował oraz jakiego były one typu?
  • Jednocześnie dzięki temu narzędziu:  możemy w jednej chwili dokonać zdalnego zablokowania niepożądanych oraz  podejrzanych działań, czynności podjętych ze strony naszych pracowników.
  • Klucz do zaszyfrowanej zawartości mamy tylko my i tylko my/!  Zresztą kod PIN  jako administratorzy, ustanawiamy go zawsze osobiście. Czyż nie jest to prawdą?  Unikatowy klucz odszyfrowujący  nie znajduje również się w posiadaniu samego producenta aplikacji!

 

Ponadto keylogger wykorzystywany w roli programu do kontrolingu, oferuje o wiele więcej użytecznych funkcji i rozwiązań. Więcej o samym narzędziu możemy przeczytać pod adresem, podanego obok łączą internetowego – pozostałe funkcje programu.

 

*********************************

Dbajmy o poufne dane znajdujące się w naszym przedsiębiorstwie i dotyczące naszych klientów. Przecież nikt nie zrobi tego za nas i lepiej niż my sami. Pamiętajmy o tym nieustannie każdego i dnia:, bo tylko my sami możemy najlepiej przypilnować własnego bezpieczeństwa.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przewodnik po nowych technologiach w wypożyczanym sprzęcie budowlanym: Jak nowinki techniczne wpływają na efektywność pracy

Postęp technologiczny nieustannie zmienia oblicze branży budowlanej, wprowadzając innowacj…