JAKIE SĄ ZALETY WYNIKAJĄCE ZE WDROŻENIA KEYLOGGERA W FIRMIE?

Programy śledzące i zabezpieczające określane jako keylogger oferuje praktyczne oraz skuteczne techniczne rozwiązania zabezpieczające dane.

Korzyści, które otrzymujemy przy zastosowaniu tego typu software, przykładowo są nimi.:

 • Aplikacje systemowe zawsze pod pieczą administratorów systemu: Zainstalowany w systemie operacyjnym keylogger pozwala komfortowo i bezpiecznie zarządzać aktywnością, np. firmowych użytkowników komputerów. Zwłaszcza jest to ważne, gdyż pracują i obracają oni danymi prawnie chronionymi z wykorzystaniem firmowego sprzętu.
 • Szpiegowanie oraz władza absolutna nad systemowymi plikami i folderami: Z pomocą oprogramowania, my jako pracodawca jesteśmy w stanie zarządzać przepływem wszystkich danych. Jest to szalenie ważne ze względu na ogromny odsetek operacji przetwarzania danych.
  Jak wiadomo, dane te są wprowadzane do dokumentów, które przeważnie zostają zapisane w pamięci masowej nośników zewnętrznych.
 • Narzędzie znane jako keylogger jest to narzędzie zawsze stojące na straży firmowej poufności:  Pozwala ono na w pełni kontrolowaną procedurę kontrolną odnoszącą się do aktualnie drukowanych dokumentów. Aktywny w systemie operacyjnym  mechanizm programu, cały czas nasłuchuje, czyli prowadzi ciągły monitoring portu. Jest nim gniazdo, do którego podłącza się drukarkę lub większą grupę urządzeń drukujących. Narzędzie takie przydaje się zwłaszcza w takich momentach, kiedy chcemy zapobiec nieautoryzowanemu wyciekowi ważnych informacji za pośrednictwem papierowej dokumentacji. Mało tego,  program umożliwia natychmiastowe sprawdzenie: kto, gdzie i kiedy, a co szczególnie istotne, ile arkuszy dokumentów wydrukował oraz jakiego były one typu?
 • Jednocześnie dzięki temu narzędziu:  możemy w jednej chwili dokonać zdalnego zablokowania niepożądanych oraz  podejrzanych działań, czynności podjętych ze strony naszych pracowników.
 • Klucz do zaszyfrowanej zawartości mamy tylko my i tylko my/!  Zresztą kod PIN  jako administratorzy, ustanawiamy go zawsze osobiście. Czyż nie jest to prawdą?  Unikatowy klucz odszyfrowujący  nie znajduje również się w posiadaniu samego producenta aplikacji!

 

Ponadto keylogger wykorzystywany w roli programu do kontrolingu, oferuje o wiele więcej użytecznych funkcji i rozwiązań. Więcej o samym narzędziu możemy przeczytać pod adresem, podanego obok łączą internetowego – pozostałe funkcje programu.

 

*********************************

Dbajmy o poufne dane znajdujące się w naszym przedsiębiorstwie i dotyczące naszych klientów. Przecież nikt nie zrobi tego za nas i lepiej niż my sami. Pamiętajmy o tym nieustannie każdego i dnia:, bo tylko my sami możemy najlepiej przypilnować własnego bezpieczeństwa.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Jak zamontować żyrandol?

  W opakowaniu każdego produktu powinna znajdować się instrukcja, która tłumaczy, jak zamont…
 • Sprowadzanie auta to dobra sprawa

  Import samochodów z USA jest to działanie popularne. Z USA sprowadzane są samochody nowe, …
 • Wilgoć to nie dramat

  Mokra podłoga? Zawilgocona ściana? Nie wiadomo co się dzieje? Nie ma problemu. Wystarczy s…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zamontować żyrandol?

W opakowaniu każdego produktu powinna znajdować się instrukcja, która tłumaczy, jak zamont…