Sery to wymagająca kategoria. Z jednej strony ich wybór w ladzie est dość obszerny, co powinno być atutem sklepu, z drugiej zaś ta ilość mocno komplikuje racjonalny wybór Konsumentowi. Jak należy się w tej kategorii poruszać, jak wykładać i eksponować sery, aby k łatwy sposób prezentować ofertę? Czym kieruje się nasz Konsument i w jaki sposób podejmuje decyzję o wyborze produktu?

Tu pomoże tylko ekspert – Spomlek, partner Akademii Umiejętności Eurocash, który w ramach współpracy edukuje, prezentuje, szkoli,doradza i inspiruje Franczyzobiorców Delikatesów Centrum oraz dzieli się swoją wiedzą i potencjałem w zakresie sztuki sprzedaży serów.

Punktem wyjścia jest grupowanie serów w ladzie według gatunków. Satunek jest pierwszym elementem drzewa decyzyjnego w procesie zakupu sera żółtego. Aż 60 % konsumentów idąc do sklepu planuje zakup gatunku sera i bardzo często również markę, zakupy impulsowe stanowią ponad 30% decyzji zakupowych i związane są bardzo często z promocjami. Gatunek najczęściej dobiera w oparciu o to, do czego sera użyje w domu. Jeśli ser ma być przeznaczony na kanapce Konsument będzie szukał Salami lub Goudy, gdy planuje zrobić wytworną sałatkę – poszuka sera premium, prawdopodobnie twarde-90. Istotne jest, aby ułatwić Konsumentowi identyfikację interesującej go grupy serów.

Sery w ladzie powinny być zatem poukładane grupami:

– Sery typu holenderskiego – mleczne i łagodne np. Gouda

– Sery typu szwajcarskiego – sery z dziurami o lekko słodkawym posmaku np. Radamer

– Sery typu salami – cechą główną jest okrągły kształt i lekko kwaskowy posmak, występują również wersje z dodatkami ziół

– Sery wędzone – wszystkie typy serów poddane wędzeniu, aromatyczne, intensywne w smaku

– Sery premium – w tej kategorii mieszą się sery typu włoskiego, jak bursztyn, ale również pleśniowe, wyznacznikiem jest cena powyżej 30 zł/ kg oraz jakość serów.

 

Dalsza część artykułu: https://palacwielkawies.pl/serowe-inspiracje-cz-2/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać odpowiedni zestaw do naprawy szyb samochodowych

Wybór odpowiedniego zestawu naprawczego do przedniej szyby nie jest tak prosty, jak się wy…