Posiadacze starych samochodów nie są w najlepszej sytuacji. Dalsze inwestycje w auto nie są już uzasadnione z uwagi na jego ogólny kiepski stan. Znalezienie kupca przypomina szukanie igły w stogu siana, podobnie jak komisu, który zechciałby przyjąć taki pojazd na plac. Wtedy dobrym wyjściem z sytuacji jest oddanie samochodu do tzw. skupu aut. Sprawdzamy ile możemy tam dostać za nasz pojazd.

Wycena samochodu

Osoby niezorientowane w temacie mogą uważać, że skup aut jest tym samym co złomowisko. Jednak w rzeczywistości są to zupełnie inne rodzaj firm i inaczej wycenia się w nich wartość pojazdów. Na złomowisku stawka liczona jest bardzo prosto – od masy samochodu. Niezależnie więc czy będzie to Mercedes czy Duży Fiat, nie będziemy mogli liczyć na jakąkolwiek premię. Zupełnie inaczej do sprawy podejdzie natomiast skup aut. Mercedes będzie tam potraktowany zupełnie inaczej, zwłaszcza starszy model, który zawiera jeszcze mnóstwo sprawnych części. Mogą one zostać odzyskane z pojazdu i sprzedane za całkiem spore pieniądze. Tak więc im rzadszy pojazd lub też im więcej pozostało w nim sprawnych podzespołów, tym więcej środków otrzymamy.

Auta przyjmowane przez skupy

Jeżeli nasz samochód ma już poważne wady blacharskie, takie jak przerdzewiałe na wylot podłużnice, progi czy podłogę, wcale nie musimy prowadzić go na złomowisko. Na pewno wciąż znajduje się w nim mnóstwo przydatnych podzespołów, które można jeszcze ponownie wykorzystać. Każda firma skupująca auta, po ich wymontowaniu, ostatecznie i tak przekaże resztę konstrukcji do stacji demontażu pojazdów. Jednak dzięki temu, że na częściach zamiennych można jeszcze sporo zarobić, to i my dostaniemy sporo więcej. Mercedes na skupie może być wart nawet kilkaset złotych ponad to, co zapłaciłoby nam złomowisko.

Sprawnym pojazdem na skup?

Chcąc sprzedać auto sprawne, ale nie mając czasu na szukanie kupca samodzielnie, również można skorzystać ze skupu. Wiele firm odnawia takie pojazdy i sprzedaje z zyskiem, dlatego opłaca się im zaoferować uczciwą cenę. Często możemy dostać równowartość tego, co sami szukając klienta bądź oddając auto do komisu. Wiele samochodów marki Mercedes, zwłaszcza starszych modeli, które do dziś są sprawne i jeżdżą po ulicach, przeszło przez ręce skupów. Natomiast dla sprzedającego sprawa jest bardzo prosta, bo wystarczy umówić się i przyprowadzić auto, by wrócić do domu z gotówką i niezbędnymi dokumentami, potwierdzającymi wyrejestrowanie lub sprzedaż pojazdu.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Moto Fakty

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przewodnik po nowych technologiach w wypożyczanym sprzęcie budowlanym: Jak nowinki techniczne wpływają na efektywność pracy

Postęp technologiczny nieustannie zmienia oblicze branży budowlanej, wprowadzając innowacj…