Kłopoty z nadwagą to dziś poważny problem w świecie zachodniej cywilizacji. Jedzenia, zwłaszcza wysoko przetworzonego, nie brakuje, więc ludzie jedzą i tyją. A potem zapadają na cukrzycę i wiele innych chorób. Owszem, próbujemy się odchudzić, ale nie ma gwarancji, że się uda, albo – jeżeli już się uda, to po pewnym czasie wszystko wraca do „normy”.

Niezbędny jest suplement, tyle że naprawdę skuteczny, bo takich mamiących wyobraźnię jest pełno na rynku.

Dwa lata temu pisaliśmy o amazońskiej jagodzie aęai (czyt. asai) jako o środku pozytywnie wpływającym na zdrowie w wielu jego aspektach. Dziś już wiadomo, że aęai to lek z wyboru dla tych, którym nie udało się zgubić nadmiaru kochanego ciała za pomocą jednego z przereklamowanych „środków odchudzających”.

Komfortowe odchudzanie

Aęai ma tę przewagę nad innymi „cudownymi” środkami sprzyjającymi procesowi tracenia tkanki tłuszczowej, że w trakcie kuracji nie odczuwamy dyskomfortu z powodu ograniczenia racji żywnościowych.

Okazuje się, że nie jest to potrzebne, bo apetyt ulega stopniowemu zmniejszaniu się, dzięki czemu nie ma presji psychicznej na niejedzenie, a w konsekwencji nie występuje też efekt zmęczenia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, które odczuwamy na przykład w wyniku stosowania popularnych spalaczy tłuszczu.

Bezpieczna kuracja

Na bazie jagód z amazońskiej dżungli powstał produkt pod nazwą Aęai Power. Podczas jego stosowania nie jest wymagana rygorystyczna dieta, a poza tym środek ten został już wielokrotnie przetestowany pod kątem bezpieczeństwa i oceniony jako bezpieczny w stu pro-

centach. Nie wymaga to komentarza, bowiem Acai Power zawiera wyłącznie naturalne składniki.

Efekty działania jagody aęai są o tyle wiarygodne, że kiedy porównuje się społeczeństwo brazylijskie i amerykańskie, to pod względem porównywalnej różnicy w pasie mamy niebo a ziemię! A przecież w Brazylii też nie brakuje jedzenia. Rzecz w tym, że tam jagoda aęai bywa częstym dodatkiem do obiadu.

Lista jagodowych zalet

awokado sałatka
awokado sałatka

Warto przy okazji przypomnieć inne zalety wynikające z korzystania z tego owocu. Tak więc jego spożywanie wpływa na poprawę wzroku, na usprawnienie układu odpornościowego, przyspieszenie metabolizmu, obniżenie poziomu frakcji cholesterolowej LDL, koncentrację umysłową i wreszcie aęai aktywizuje organizm do obrony przed stanami zapalnymi.

W rezultacie powstał produkt, który w jednej kapsułce zawiera wysuszony pył jagodowy o wartości zdrowotnej równej połowie kilograma świeżych owoców. Za komponenty utrwalające pełną właściwość aęai posłużyły ekstrakty z zielonej herbaty i guarany, a więc również składniki naturalne.

Taką kapsułkę stosuje się tylko raz dziennie przed śniadaniem z dużą ilością wody, która ułatwia transport preparatu do wszystkich tkanek organizmu.

Kapsułka aęai zawiera antyoksydanty, które neutralizują agresywność wolnych rodników namnażających się w organizmie na przykład podczas wysiłku. Fakt ten dodatkowo podnosi wartość wyciągu z jagody brazylijskiej.

Firmowana pewność siebie

Jako jeszcze jedną ciekawostkę można potraktować zapewnienie producenta o zagwarantowaniu klientom zwrotu wpłaconej kwoty (dość dużej, bo koszt jednego opakowania wynosi 145 zł), jeżeli spożywanie kapsułek z aęai nie przyniesie pozytywnego rezultatu. W tym wypadku gwarancja mówi o minimum 5 kilogramach spadku wagi w ciągu 4 tygodni.

No cóż? Taka pewność siebie wskazuje na zdobyte doświadczenie i jednocześnie przekonanie o skuteczności preparatu, co zresztą zostało zweryfikowane nawet w badaniach polskich. Krakowscy dietetycy opiniują aęai jako środek, który u 96% osób z nadwagą powoduje utratę minimum 6 kilogramów w ciągu miesiąca.

A swoją drogą, rzadko się zdarza, żeby wraz z przesyłką zamówionego wcześniej produktu ktokolwiek otrzymał gotowy druk z formularzem zwrotu pieniędzy oraz kartą gwarancyjną.

Konkurencja nie śpi

Trzeba jeszcze wiedzieć, że jagody aęai podnoszą również wytrzymałość organizmu na wysiłek sportowy, czyniąc treningi bardziej efektywnymi.

Ponieważ wyciąg z aęai stał się w ostatnich dwóch latach bardzo popularny w USA i w Europie Zachodniej, więc skuszeni zyskiem producenci trochę się rozmnożyli. Powstało kilka firm gwarantujących szybkie sukcesy w odchudzaniu, co być może również się sprawdza. Jednak gwarancji ze zwrotem pieniędzy żadna z tych firm nie udziela, a póki co, polscy dietetycy zweryfikowali dotychczas produkt tylko jednej firmy.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przewodnik po nowych technologiach w wypożyczanym sprzęcie budowlanym: Jak nowinki techniczne wpływają na efektywność pracy

Postęp technologiczny nieustannie zmienia oblicze branży budowlanej, wprowadzając innowacj…