Cała prawda o Weis

Traktowanie Weis jako kultowego miejsca kaflowo-piecowego jest z podanych powyżej powodów całkiem zrozumiałe. Jednak w żadnym wypadku nie należy zaszufladkować tego miejsca wyłącznie jako ostoi hardcorowego zduństwa! Od lat branża kominkowa w Europie przechodzi okres transformacji, który powoduje, że firmy, które dotąd zajmowały się kominkami, wykonują coraz głębsze ukłony w stronę akumulacji, a te wyłącznie od wkładów piecowych z maciupkimi szybkami proponują coraz szerszą gamę ignorowanych dotąd palenisk z wielkimi, ukształtowanymi na wszystkie strony świata szybami. Obie zaś grupy coraz chętniej powierzają wodzie wytworzone w swoich paleniskach ciepło. Tak więc w efekcie tych zmian w Weis widać coraz więcej palenisk kominkowych i kominków oraz sporo premierowych rozwiązań.

Zupełnie nowe i usprawnione modele wkładów kominkowych pokazały w Weis m.in. BRUNNER. LEDA. RUEGG, SCHMID i SPARTHERM. Zawitała też do Weis belgijska firma M-DESIGN oraz KOBOK ze Słowacji. Czeska firma HOXTER, którą zapamiętałem z zapowiadających nowy produkt reklam w „Świecie Kominków”, zademonstrowała w Weis po raz pierwszy „w naturze” swoje modele wkładów wodnych.

No i wreszcie coś, czego podobno „prawdziwi” zduni nie lubią, czyli wolno stojące piecyki. Może i trudno pogodzić się zdunom, że producenci przejmują trochę… pieniędzy, jakie dotąd brali za swoją pracę, jednak takie są czasy, że coraz więcej zdunów sprzedaje w swoich salonikach piece jako drugie palenisko w domu klienta. Wydaje się, że jak będzie to jedyna forma kominka, to też cennego klienta nie odeślą z kwitkiem.

Piece wolno stojące pokazywali w Weis: GANZ, KOPPE, ATTIKA, SPARTHERM. M-DESIGN, BUDERUS, MEZ. HAAS b SOHN, WODTKE, LEDA oraz TONWERK, BRULA i GUTBROD. Szczególnie ostatnie firmy robią ukłon do swoich tradycyjnych klientów z grupy zduńskiej. Ale też widać było szeroki asortyment piecyków kaflowych MEZ, które możliwe są do realizacji w bogatej gamie glazur. Ciekawe rozwiązanie premierowe MODUŁ 2, łączące zalety kominka i pieca (zwane przeze mnie hybrydowym), zaproponował w tym roku SPARTHERM.

Jeśli mówimy o ogólnych wrażeniach, nie sposób nie wspomnieć tradycyjnej atrakcji targów w Weis, czyli ekspozycji firmy BRUNNER. Wtajemniczeni wiedzą, że nie tyle chodzi tutaj o nowości produkcyjne (oczywiście są i takie!), ile o specyficzne wydarzenie gastronomiczno-muzyczne, jakie odbywa się co roku na stoisku tej firmy. I tym razem BRUNNER nie zawiódł. Wyróżnić należy też doskonale zorganizowane miejsce grupy WOK MANUFAKTUR. Od kilku lat ekspozycja WALBERSDORFER OFENKACHEL to nie tylko kafle, ale

też coraz liczniejsza grupa firm współpracujących. Razem z kaflami WOK w Weis pokazują swoje produkty LEDA, SPARTHERM. WODTKE. BRULA. STOCKER, FIRETUBE. CB-TEC. OLSBERG, CARLO LOYSCH i RED ANVIL, co daje niemal pełną kominkową ofertę.

Czytaj dalejhttps://palacwielkawies.pl/targi-kominkowe-kok-w-weksaustria-cz-3/

Wsteczhttps://palacwielkawies.pl/targi-kominkowe-kok-w-weksaustria-cz-1/

Komentarze
  • Targi kominkowe -Weks

    Targi kominkowe – KOK w Weks(Austria) cz.3

    Po wiedzę – do Weis! Liczni przedstawiciele branży kominkowej pytają mnie, czy warto…
  • Targi kominkowe -Weks

    Targi kominkowe – KOK w Weks(Austria) cz.1

    Od 1993 roku na terenach targowych w Weis (Austria) odbywają się znane w Europie targi kom…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Bezpieczeństwo podczas korzystania z uszkodzonych elektronarzędzi.

Elektronarzędzia są nieodłącznym elementem pracy w wielu branżach, ale jakie ryzyko niesie…