Dom Sport i Turystyka Tomasz Bator – od wioseł do siłowni

Tomasz Bator – od wioseł do siłowni

3 min odczyt
0
0
1,530
Tomasz Bator

Zwycięzca zawodów dla 18-latków, Tomasz Bator, mieszka w Chełmży, niedawno zdał maturę, planuje studia.

Sport uprawia niemal od dziecka, natomiast już jako 11-latek został wioślarzem. Przez trzy i pół roku wytężał ramiona, zdobywając znakomitą kondycję i wyrabiając muskuły, aż w końcu, jak to zazwyczaj bywa, trafił do siłowni.

Kulturystykę uprawiał jednak nie pod kątem startu w zawodach, ale po to, aby jeszcze bardziej się wzmocnić, poprawić sylwetkę. Tak naprawdę, to faktycznie ma co naprawiać, bo mierzy 187 cm wzrostu. Z drugiej strony jednak godna podziwu jest jego siła, wyćwiczona w ciągu ostatnich 2 lat na profesjonalnym sprzęcie strongmańskim. W Chełmży istnieje klub strongMan, jest więc doskonała przystań dla chłopaków, którzy chcą spraw-

dzić się na dużych ciężarach i właśnie Tomek do nich należy.

Jego ulubione ćwiczenia to zegar (mieliśmy tego dowód, gdy zrobił cztery okrążenia) oraz kule. Niewiarygodne, lecz prawdziwe: Tomek, który przy 187 cm wzrostu waży tylko 94 kg, wrzuca na podest kule o wadze 160 kg! Jak dobrze pójdzie, to za kilka lat będziemy mieć „nowego Pudziana”. Chłopak ćwiczy codziennie minimum 2 godziny, a więc zapału mu nie brakuje, warunki fizyczne ma takie jak trzeba, głowę nosi też nie od parady – pożyjemy, zobaczymy, co się będzie działo.

Póki co, Tomek łowi ryby i uważa, że nie ma lepszego hobby na stresy codziennego życia. Jakby i tego było za mało, ryby łowi cała rodzina Tomka. No i dobrze – oby tylko brały!

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport i Turystyka

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gumki do włosów – ozdoby do włosów

Ozdoby do włosów to nieodzowny element, każdej dziewczynki. Piękne, barwne, a czasem i baj…