Wizyta u lekarza okulisty

Gdy udajemy się do lekarza specjalisty, to na pewno oczekujemy szybkiej jak i także sprawnie udzielonej pomocy. Szczególni, gdy wizyta ma miejsce z racji dyskomfortu czy tez bólu, który wywoływany jest przez różnego rodzaju czynniki. Okulista to szczególny lekarz. Jego zadania to nie tylko badania oraz przepisywanie recept na lekarstwa czy też na szkła korekcyjne, dzięki którym będzie o wiele, wiele lepiej widzieć.

Diagnostyczna aparatura w okulistycznym gabinecie

W jaki sprzęt okulistyczny koniecznie musi być wyposażony gabinet okulistyczny? Na pewno w pierwszej kolejności należy wymienić refraktometr komputerowy. Służy on do diagnostyki dzieci jak i także dorosłych. Bada także problemy z widzeniem oraz stosowany jest przed dobieraniem odpowiednich korekcyjnych szkieł. Kolejne urządzenie to tonometr bezkontaktowy. Służy on do pomiaru węwnętrzgałkowego ciśnienia. Dzięki nowoczesnej technologii możemy bezboleśnie jak i także bezdotykowo, poprzez takie dmuchnięcie w oko. Bardzo ważnym sprzętem jest parymetr komputerowy. Służy on do badania pola widzenia. Ma to to znaczenie istotne w zawodach co po niektórych.

Sprzęt okulistyczny
Sprzęt okulistyczny

Kolejne ważne urządzenia

Kolejnymi naprawdę ważnymi urządzeniami, które zaliczają się do sprzętu okulistycznego są: pachymetr, tomograf komputerowy, lasery YAG, biometr optyczny, topograf rogówki, USG – ultrasonografy okulistyczne czy też angiograf fluoresceinowy. Jak widzimy na załączonym obrazku troszkę tego sprzętu jest. Naprawdę okulistyka jest dziedziną medycyny, która jest niezwykle rozwinięta. Świadczą o tym chociażby wszelkie możliwe sprzęty, które służą do diagnostyki chorób związanych z oczami jak i także wszelkich badań. Niestety w niektórych gabinetach okulistycznych nie mamy do czynienia nawet z połową powyższych sprzętów. Niestety trudno jest trafić na gabinet kompletny, w którym możemy zrobić większość badań oraz zostaniemy poddani szczegółowej diagnostyce.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute dla aktywnych: Gdzie znaleźć oferty na spontaniczne wakacje aktywne, takie jak wspinaczka górska czy nurkowanie

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, poszukiwanie spontanicznych ofert last minute na waka…