Duńska firma chce prowadzić w Polsce maksymalnie dziesięć salonów meblowych.

BoConcept projektuje, produkuje i dystrybuuje meble dla klientów, którzy są gotowi zapłacić za jakość. Pod marką duńskiej firmy działa obecnie 350 salonów meblowych na całym świecie. Sześć z nich otwarto w Polsce, z czego trzy prowadzą franczyzobiorcy.

– Jesteśmy zainteresowani nawiązaniem kontaktu z przedsiębiorcami z Warszawy, Poznania, Łodzi i innych dużych polskich miast – mówi Jarosław Lehwark, dyrektor zarządzający BoConcept Retail Poland. – Uważamy, że docelowo w Polsce może bezkolizyjnie funkcjonować od 8 do 10 salonów BoConcept.

Za pozyskanie lokalu na salon meblowy odpowiedzialni są franczyzobiorcy. Minimalna powierzchnia placówki to 300 m2. Salony BoConcept najczęściej znajdują się w centrach miast lub na ich obrzeżach, przy ruchliwych ulicach. Rzadziej mieszczą się w galeriach handlowych.

W ramach współpracy BoConcept oferuje produkty, wsparcie z zakresu prowadzenia salonu i zarządzania sprzedażą, narzędzia marketingowe oraz szkolenia. Od lokalnych partnerów wymaga z kolei znajomości rynku, kapitału i zaangażowania w pracę.

– W branży meblarskiej największe zainteresowanie klienta przypada na jesień i zimę – dodaje Jarosław Lehwark. -W tym okresie także deweloperzy kończą budowę nowych mieszkań, co ma oczywiście wpływ na rynek meblarski.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • sklepy ze sprzętem medycznym

  Czy szukacie w sieci miejsca, gdzie moglibyście kompleksowo zaopatrzyć się w wyroby i sprz…
 • Krótki poradnik – jak położyć panele podłogowe

  Położenie paneli podłogowych nie jest trudne. Przystępując do tej pracy trzeba zadbać zaró…
 • Kasia Gola

  Kasia Gola

  „W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy częścią BRANŻY MODOWEJ i technologicznej. Im dłuże…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

sklepy ze sprzętem medycznym

Czy szukacie w sieci miejsca, gdzie moglibyście kompleksowo zaopatrzyć się w wyroby i sprz…