Producent porcelany prowadzi letnią akcję promocyjną, by wyrównać sprzedaż sezonową.

W sieci autoryzowanych salonów Rosenthal prezentowana jest szeroka oferta kolekcji porcelany, szkła i akcesoriów designerskich z różnych manufaktur. Sklepy w naszym kraju prowadzi firma Ceramica Group, generalny dystrybutor marki Rosenthal w Polsce. Pod szyldem Rosenthal działa w Polsce 19 salonów własnych oraz 20 franczyzowych. Jeszcze w tym roku planowane jest otwarcie placówek w Rzeszowie oraz w Częstochowie.

– Ostatnimi czasy można zaobserwować zmianę odzwierciedlającą ogólny kierunek, w którym zmierza nasza branża – mówi Marian Andrzej Kareński-Tschurl, generalny dystrybutor marki Rosenthal. – Klienci coraz rzadziej decydują się na klasyczne serwisy obiadowe, złożone z tradycyjnych elementów takich jak waza czy sosjerka, a decydują się raczej na indywidualne kształtowanie zestawów, zależnie od własnych potrzeb i upodobań. Ogólna tendencja to zatem akcent na kreatywność klienta i jego indywidualizm.

Spółka poszukuje partnerów, którzy chcą otworzyć sklep w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Podstawowym wymogiem przystąpienia do sieci jest własna powierzchnia handlowa, minimum 50 m-. Preferowane lokalizacje to przede wszystkim galerie handlowe oraz sklepy przy głównych ulicach i na starówkach. Koszt otwarcia własnego salonu to 100-200 tys. zł.

– Sprzedaż w naszych sklepach wzrasta w grudniu niemal trzykrotnie, gdyż upominek z porcelany stał się klasycznym pomysłem na świąteczny prezent – tłumaczy Marian Andrzej Kareński-Tschurl. – Aby wyrównać sprzedaż sezonową, od siedmiu lat prowadzimy akcję, w ramach której białe serwisy dostępne są na atrakcyjnych warunkach.

Rosenthal planuje rozszerzenie działań na rynku dalekowschodnim. W najbliższym okresie ma powstać kilkadziesiąt nowych salonów w Chinach. Marka chce zaistnieć również w Indiach.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać odpowiedni zestaw do naprawy szyb samochodowych

Wybór odpowiedniego zestawu naprawczego do przedniej szyby nie jest tak prosty, jak się wy…